Cestovní ruch

Turistický portál Královéhradeckého kraje najdete na adrese https://www.hkregion.cz/.

20.6.2014

Prezentace Královéhradeckého kraje na Krajských slavnostech a Libereckém jarmarku

Královéhradecký kraj přijal pozvání svého západního souseda a dne 14. 6. 2014 se v centru Liberce představil se svojí turistickou nabídkou v rámci Krajských slavností. I přes značnou nepřízeň počasí byla návštěvnost velmi vysoká a zájem příchozích o Královéhradecký kraj značný. Nejčastější dotazy standardně směřovaly k možnostem cykloturistiky a pěší turisticky, velký zájem byl o tipy na výlety pro rodiny s dětmi, což koresponduje s aktuálním trendem cílových skupin v rámci domácího cestovního ruchu.

20.5.2014

Nabídka pro polské turisty oceněna

Turisté z Polska tvoří stále se zvyšující podíl zahraničních návštěvníků našeho kraje. Láká je sem především nabídka pro cykloturistiku, spojená s velkým množstvím zachovalých památek, přírodní krásy Krkonoš, Českého ráje a skalních měst. Královéhradecký kraj nabízí informace pro potenciální polské návštěvníky nejen formou on-line prezentace na portálu cestovního ruchu www.kralovehradeckyregion.cz , ale i přímo na propagačních akcích v polských městech. Ve spolupráci s našimi partnery se sousedního Dolnoslezského a Opolského vojvodství se kraj měl možnost prezentovat na veletrzích v Jelení Hoře na předhůří Krkonoš a ve slezském Opolí. Obě akce jsou hojně navštěvované i proto, že se konají venku přímo v centru města.

28.4.2014

Infotour a cykloturistika 2014 Hradec Králové

Ve dnech 14. 3. a 15. 3. 2014 se v prostorách Kongresového centra Aldis konal již 15. ročník veletrhu Infotour a cykloturistika. Veletrh každým rokem stoupá na popularitě, což dokazuje i 133 vystavovatelů nejen z České republiky, ale také z Polska, Slovenska, Slovinska a Chorvatska. Spolu s Královéhradeckým krajem vystavovaly i partnerské regiony – Banskobystrický samosprávný region (SK), Opolské vojvodství (PL) a Dolnoslezské vojvodství (PL).

26.3.2014

Otevřete letošní cyklosezónu spanilou jízdou na Kuks

Na cyklostezce z Hradce Králové k baroknímu hospitalu v Kuksu, která je součástí mezinárodní Labské stezky, se to díky mírné zimě cyklisty hemží i během zimních měsíců. My vás ale 4. dubna zveme na oficiální zahájení letošní cyklosezóny.

25.3.2014

EuroregionTour 2014 Jablonec nad Nisou

Ve dnech 20. – 22. 3. 2014 se v prostorách jabloneckého Eurocentra konal již 14. ročník veletrhu Euroregiontour Jablonec nad Nisou. Každým rokem se veletrh rozrůstá a získává na popularitě jak u vystavovatelů, tak zejména u návštěvníků z Libereckého kraje, kterých v tomto roce přišlo cca 4800. Rostoucí oblibě napomáhá i skutečnost že tento veletrh nemá v severních Čechách prakticky žádnou konkurenci.

3.3.2014

Královéhradecký kraj uspěl v anketě "Kraj mého srdce"

Vydavatelství KAM po Česku a výstavní společnost Incheba Praha zorganizovaly v uplynulých měsících na internetu II. ročník ankety „Kraj mého srdce“. Celkem v anketě hlasovalo v sedmi kategoriích 11 291 osob a přidělovalo svůj hlas jednotlivým krajům. Vítězové byli slavnostně vyhlášeni v doprovodném programu zahajovacího dne veletrhu Holiday World 2014 v Praze. Ze sedmi prvních cen si po dvou vítězstvích odnesly kraje Jihočeský, Liberecký a Jihomoravský, jednu trofej získala Praha. Na pomyslných stupních vítězů stanuly také kraje Moravskoslezský, Královéhradecký, Olomoucký a kraj Vysočina. Záštitu nad akcí převzala Asociace krajů ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

28.2.2014

Vysílání pořadů o Královéhradeckém kraji v americké televizi

Díky spolupráci Královéhradeckého kraje a česko-americké televize Čzech American TV byly v lednu v USA odvysílány dva pořady o Královéhradeckém kraji. Jednalo se o Špindlerův Mlýn spolu s Krkonošským národním parkem a Dvůr Králové nad Labem. Pořady můžete shlédnout i Vy na www.catvusa.com v sekci Video Archives – Complete Broadcasts.