Krizové řízení

Aktuální informace

22.1.2015

VIDEO: Podívejte se, na co šel krajský dvoumilionový příspěvek Policii ČR

Dva miliony korun přispěl Královéhradecký kraj na vybavení policie. Je to tradiční finanční dar, který kraj věnuje už několik let. Letos mají díky tomu policisté nové taktické vesty, rukavice, pepperbally, schránky na dlouhé zbraně, kamery, laserové radary nebo paravany. Podívejte se na reportáž.

14.1.2015

Krizová připravenost Královéhradeckého kraje

V sídle Královéhradeckého kraje se sešli starostové obcí s rozšířenou působností, aby si připomněli základní postupy při řešení krizových situacích. A to například povodní, mimořádných policejní zásahů nebo v případě epidemií, apod. Podívejte se na reportáž.

8.1.2015

Zásahy krajských záchranářů budou od září řízeny z nového operačního střediska

Rada Královéhradeckého kraje schválila výběr dodavatele technologického vybavení nového operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Hodnota projektu je téměř 40 milionů korun a většinu nákladů pokryje dotace z Integrovaného operačního programu. Již od září začne nové středisko sloužit svému účelu v budově Hasičského záchranného sboru v královéhradeckých Plačicích.

19.12.2014

Fond solidarity EU proplácí obcím část výdajů na likvidaci následků povodní. Pomohl už 13 miliony

Obcím zasaženým loňskými povodněmi v červnu 2013 jsou nyní propláceny výdaje, které musely vynaložit na nezbytně nutné bezprostřední opravy. Slouží k tomu Fond solidarity Evropské unie. V prvních třech kolech bylo celkem čtyřem subjektům vyplaceno už 13,4 milionů korun. Navíc se budou ještě posuzovat další žádosti v rámci třetího kola a bude vyhlášeno kolo čtvrté. Dotace byla poskytnuta obcím Rudník, Chotěvice, Čermná i Královéhradeckému kraji.

16.12.2014

O muničních skladech v regionu a dalších možných hrozbách chceme být informováni, říká hejtman Franc

Jedním z bodů jednání bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje byla otázka zabezpečení muničních skladů v regionu. Vzhledem k událostem ve Vrběticích se stala právě tato tematika palčivou otázkou nejen na úrovni celostátní, ale i na úrovni krajů. Tři sklady, které se nachází na území Královéhradeckého kraje, by však měly být podle informací hejtmana pod přísnou kontrolou a situace ze Zlínského kraje se nemůže v našem případě opakovat.

17.10.2014

Krizovou připravenost nelze podceňovat

Ve dnech 14. – 15. října 2014 proběhla na Školicím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře pracovní porada krizového oddělení Krajského úřadu Královéhradeckého kraje s pracovníky obcí s rozšířenou působností řešící problematiku krizového řízení a hospodářských opatření pro krizové stavy.

16.10.2014

Hejtman Lubomír Franc prověřil připravenost záchranářů

Na vrchu Ostaš nedaleko Police nad Metují probíhala včera velká pátrací akce po ženě, která se chystala ukončit svůj život. K její záchraně spojily síly jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému a na místo přiletěl i policejní vrtulník z Brna. Jednalo se však pouze o cvičení, jehož konání vloni schválila Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje.

18.9.2014

„Voda 2014“

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje, Správou státních hmotných rezerv a za účasti společnosti Vodohospodářské inženýrské služby, a.s. a společnosti Tesla, a.s. zorganizovalo dne 17. 9. 2014 součinnostní cvičení pod názvem „Voda 2014“.