Krizové řízení

Aktuální informace

8.5.2016

Den kraje 2016: Slavnostní fanfáry i koncert kapely No Name

Téměř letní počasí dnes na hradecké Pivovarské náměstí přilákalo a jistě ještě přiláká velké množství návštěvníků. Oficiální program Dne kraje začal v deset hodin slavnostním nástupem složek Integrovaného záchranného systému. Medaile se předávaly jejich příslušníkům i osobnostem z nejrůznějších oborů. Na odpoledne je přichystán bohatý kulturní program, který vyvrcholí koncertem slovenské kapely No Name.

27.4.2016

Oslavte s námi DEN KRAJE, zahrají i slovenští No Name

Přijďte se s námi pobavit na Den kraje v neděli 8. května. Na hradeckém Pivovarském náměstí vystoupí taneční skupina T-Bass, kouzelník Pavel Kožíšek nebo Petra Černocká. Odpoledne Vás čeká koncert slovenských No Name. Zároveň pořádáme den otevřených dveří krajského úřadu s komentovanými prohlídkami a řadu venkovních soutěží pro děti. Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

19.4.2016

Nové vybavení dobrovolných hasičů? Jednotky získají od kraje a ministerstva stanice a auta

Kraj ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS pokryje část celkových nákladů na nové vozy a hasičské zbrojnice. Ze svého rozpočtu rozdělí 10 milionů korun. Ministerstvo vnitra by mělo přispět 16 miliony korun. V současné době ministerstvo schválilo vybrané projekty v krajích. V našem regionu počítá se třemi stanicemi a čtrnácti novými vozy.

24.3.2016

Prezident republiky Miloš Zeman se po roce vrací do kraje. Čekají ho především veřejná setkání s občany

Setkání s občany, starosty i krajskými zastupiteli nebo návštěva jednoho tradičního slévárenského podniku, to jsou hlavní body programu třetí prezidentské návštěvy v Královéhradeckém kraji, kterou uskuteční prezident republiky Miloš Zeman na přelomu března a dubna. První den jeho návštěvy ho při oficiálním přijetí na krajském úřadu doprovodí i první dáma Ivana Zemanová. Tu poté čeká separátní program.

23.3.2016

Na setkání se řešily starosti celého kraje

Tradiční setkání krajského vedení se starosty a starostkami Královéhradeckého kraje hostilo včera kongresové centrum Aldis v Hradci Králové. Po úvodním vystoupení členů rady a pozvaných hostů byl dostatečný prostor věnován individuálním konzultacím. Zástupci obcí se mohli u diskusních stolků obracet přímo na jednotlivé radní, pracovníky Krajského úřadu a dalších organizací i představitele státní správy.

28.1.2016

Příprava občanů k obraně státu také do školních osnov

V roce 2015 byla do škol distribuována příručka „Příprava občanů k obraně státu“, která obsahuje základní informace o principech obrany státu a povinnostech, které občanům České republiky ve vztahu k obraně vyplývají. Příručka je určena učitelům základních škol, kteří by měli žáky seznámit s principy obrany státu a formovat jejich postoje k této otázce.

15.1.2016

Kraje a obce podepsaly memorandum se zástupci bezpečnostních složek. Zlepší se informovanost

Předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí České republiky František Lukl podepsali ve středu 13. ledna 2016 memorandum o spolupráci s ministrem vnitra Milanem Chovancem, policejním prezidentem Tomášem Tuhým a generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslavem Rybou. Dokument se týká spolupráce při vyrozumívání zástupců obcí a krajů při událostech ovlivňujících bezpečnostní situaci na území obce nebo kraje jako třeba útok aktivního střelce, bezpečnostní hrozby, či živelní katastrofy.

27.11.2015

Porada krizových pracovníků

Již podruhé v tomto roce, ve dnech 18. – 19. 11. 2015, se uskutečnila výjezdní porada pracovníků krizového řízení z celého Královéhradeckého kraje. Tentokrát v Účelovém zařízení Policie ČR Kounov.

13.10.2015

VIDEO: Záchranná služba má nové operační středisko

Záchranná služba v Královéhradeckém kraji otevřela nové operační středisko. Je to supermoderní pracoviště v hradecké městské části Plačice, kam se dovoláte vždy, když vytočíte linku tísňového volání. Průměrně 250 telefonátů denně a z toho 143 výjezdů. Podívejte se na reportáž.