Aktuality

20.srpen Stezka provede Tmavým Dolem

Stezka provede Tmavým Dolem

S historií Tmavého Dolu seznamuje naučná stezka, která vznikla ve spolupráci tamního domova pro seniory a Městského muzea Rtyně v Podkrkonoší. Slavnostnímu otevření předcházel křest knihy, jež tvůrce stezky inspirovala. Trasa plná dobových fotografií prolíná zadní část areálu domova pro seniory a je plně přístupná veřejnosti.

19.srpen Letošními mistry tradiční rukodělné výroby jsou krajkářka a soustružník

Letošními mistry tradiční rukodělné výroby jsou krajkářka a soustružník

Známe jména nových nositelů titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje. Krajští radní udělili titul za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury krajkářce Lence Špetlové Máslové, jejíž práci si žádají zákazníci i v Americe, a Petru Podrábskému, který se věnuje uměleckému soustružení dřeva.

18.srpen V kraji je naočkováno 65 % obyvatel starších 16 let

V kraji je naočkováno 65 % obyvatel starších 16 let

K 17. srpnu zdravotníci v Královéhradeckém kraji podali 575 575 dávek vakcíny proti covid-19, přičemž alespoň jednou je naočkováno 65 % obyvatel starších 16 let, tedy více jak 290 tisíc osob. Nadále se očkuje na 11 místech v regionu, z nichž většina nabízí také možnost očkování bez předchozí registrace.

17.srpen Červený Kostelec roztančí 67. Mezinárodní folklorní festival

Červený Kostelec roztančí 67. Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci se nezadržitelně blíží. Pětidenní přehlídka se uskuteční od 18. do 22. srpna. Z důvodu pandemie bude poněkud netradičně méně folklorní a více se zaměří na hudbu. Folklorní soubory z České republiky a Slovenska doplní skvělá muzika, kterou obstará Police Symphony Orchestra, Tomáš Klus, Malina Brothers, Klapeto a kapela Bragas. Sobotní program je ušitý na míru těm nejmenším, kteří se mohou těšit na Majdu z Kouzelné školky, různé dílničky nebo Festival zážitků v Domku Boženy Němcové.

11.srpen Akci „Cihelna“ nahradí spanilá jízda

Akci „Cihelna“ nahradí spanilá jízda

Náplastí za letos nekonanou akci „Cihelna“ bude pro milovníky vojenské historie spanilá jízda vojenské techniky a řada aktivit rozprostřených do delšího období. Většina z nich se bude ve dnech 14.–22. srpna odehrávat v Králické pevnostní oblasti, ale spanilá jízda zavítá tuto sobotu i do Královéhradeckého kraje.

10.srpen Vrchlabské gymnázium nabídne svým žákům americkou maturitu

Vrchlabské gymnázium nabídne svým žákům americkou maturitu

Krkonošské gymnázium ve Vrchlabí jako první veřejná škola v České republice umožní žákům studovat duální program American Academy Online. Žáci se zájmem o anglický jazyk dostanou od začátku nového školního roku jedinečnou příležitost si k české maturitě přidat i americkou.

6.srpen Stavební práce na novém pavilonu jičínské nemocnice můžou začít

Stavební práce na novém pavilonu jičínské nemocnice můžou začít

Královéhradecký kraj zahájí další důležitou investici ve zdravotnictví. Za 318 milionů korun bez DPH postaví nový pavilon Oblastní nemocnice Jičín. Smlouvu na stavební práce dnes podepsal hejtman. Práce začnou letos na přelomu léta a podzimu a skončit by mohly na jaře 2023.