Aktuality

3.červen Oprava mostu v Temném Dole začne v nejbližších dnech, bude průjezdný kyvadlově

Oprava mostu v Temném Dole začne v nejbližších dnech, bude průjezdný kyvadlově

Oprava havarijního mostu v Temném Dole v Krkonoších na jediné přístupové silnici do Pece pod Sněžkou a z české strany také na Pomezní Boudy by měla začít v nejbližších dnech. Bude stát tři miliony korun, potrvá asi měsíc a provoz bude jako dosud možný kyvadlově vždy po jedné polovině mostu. Nepůjde ještě o kompletní rekonstrukci, kterou kraj chystá v příštích letech.

2.červen Hradecká škola pro neslyšící děti opět boduje, získala prestižní ocenění

Hradecká škola pro neslyšící děti opět boduje, získala prestižní ocenění

Vyšší odborná škola, střední škola, základní a mateřská škola Štefánikova v Hradci Králové, která vzdělává žáky se sluchovým postižením a poskytuje i sociální službu rané péče a poradenství, obdržela prestižní ocenění Excelentní organizace. Ve 20. ročníku soutěže Národní ceny České republiky získala 2. místo v programu Excelence.

1.červen Divadlo Drak se otevírá veřejnosti

Divadlo Drak se otevírá veřejnosti

Po sedmiměsíční nucené odmlce se Divadlo Drak opět otevře svým divákům. Na programu jsou jak dopolední představení pro školy a školky, tak odpolední a víkendová pro veřejnost. Těšit se diváci mohou také na dvě očekávané premiéry, maňáskovou veselohru Kašparův zvěřinec v režii Blanky Josephové Luňákové, určenou dětem od 3 let, a autorskou inscenaci Tomáše Jarkovského, Jakuba Vašíčka a Antonína Šilara inspirovanou dystopickou hrou Karla Čapka R.U.R 2.0 pro diváky od 9 let.

1.červen Jičínské muzeum brzy uloží své sbírky do nového

Jičínské muzeum brzy uloží své sbírky do nového

Stavba depozitáře v areálu bývalé fary v Robousích pokračuje podle harmonogramu. Krajskou investici za více jak 25 milionů korun využije po jejím dokončení Regionální muzeum a galerie v Jičíně. Jeho zaměstnanci tak budou moci pracovat se sbírkami podle standardů pro uložení cenných předmětů. Předání hotového díla muzeu k užívání kraj plánuje začátkem října.

31.květen Odhalte tajemné Dolní Slezsko

Odhalte tajemné Dolní Slezsko

Dolnímu Slezsku se někdy přezdívá „Země sta zámků“. Není divu, nachází se zde čtvrtina všech polských hradů, zámků a paláců. Krajina je doslova posetá historickými sídly a každé z nich má bohatou historii. Nachází se tu i řada lázní, nejstarší železniční muzeum v Polsku či proslulé hornické městečko Złoty Stok.