Aktuality

1.červen Jičínské muzeum brzy uloží své sbírky do nového

Jičínské muzeum brzy uloží své sbírky do nového

Stavba depozitáře v areálu bývalé fary v Robousích pokračuje podle harmonogramu. Krajskou investici za více jak 25 milionů korun využije po jejím dokončení Regionální muzeum a galerie v Jičíně. Jeho zaměstnanci tak budou moci pracovat se sbírkami podle standardů pro uložení cenných předmětů. Předání hotového díla muzeu k užívání kraj plánuje začátkem října.

31.květen Odhalte tajemné Dolní Slezsko

Odhalte tajemné Dolní Slezsko

Dolnímu Slezsku se někdy přezdívá „Země sta zámků“. Není divu, nachází se zde čtvrtina všech polských hradů, zámků a paláců. Krajina je doslova posetá historickými sídly a každé z nich má bohatou historii. Nachází se tu i řada lázní, nejstarší železniční muzeum v Polsku či proslulé hornické městečko Złoty Stok.

27.květen Vlaky v Královéhradeckém kraji 13. 12. vyjedou podle nového jízdního řádu

Seminář se věnoval budoucnosti železnice

Zástupci Správy železnic seznámili členy dopravního výboru krajského zastupitelstva se záměry na rozvoj železniční infrastruktury v Královéhradeckém kraji. Jde především o možné úpravy konvenční trati Hradec Králové – Trutnov – Svoboda nad Úpou, včetně spojení na Náchod a Broumov a dále o výstavbu plánované vysokorychlostní trati RS5 z Prahy do Wroclawi.

26.květen V náchodské nemocnici se otevřelo první lůžkové oddělení

Dostavba náchodské nemocnice je blíž. Kraj vybral projektanta

Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod bude pokračovat druhou etapou. Z výběrového řízení vzešel projektant nového pavilonu E a adaptace pavilonu D. Investice za zhruba 580 milionů korun umožní sjednocení a propojení všech provozů. To přinese větší komfort pacientům i personálu a úspory provozních výdajů.

25.květen Dopravu v Jičíně zklidní další část obchvatu

Dopravu v Jičíně zklidní další část obchvatu

Přeložka silnice II/286 z Robous do Valdic je hotová. Další část jičínského obchvatu v hodnotě 210 milionů korun odvede z centra města těžkou nákladní dopravu. Stavbu financoval Integrovaný regionální operační program a Královéhradecký kraj.

25.květen Bydžovští středoškoláci dokázali smontovat tatrovku pro silničáře

Bydžovští středoškoláci dokázali smontovat tatrovku pro silničáře

Středoškoláci z odborné školy technické a řemeslné Nový Bydžov se ve spolupráci s kopřivnickou společností Tatra Truck a společností Údržba silnic Královéhradeckého kraje účastnili projektu Tatra do škol. Pod vedením svých odborných mistrů a pedagogů úspěšně sestavili ze stovky dílů a komponentů vůz Tatra Phoenix. Završení projektu se slavnostním oživením vozu a předáním koncovému uživateli, a to krajské údržbě silnic, proběhne přímo v kopřivnickém závodě 27. května.

24.květen Most v Temném Dole je v havarijním stavu, projedou jen vozy do 20 tun

Kraj opraví most v Temném Dole

Královéhradecký kraj opraví most v Temném Dole, na kterém před dvěma týdny omezil dopravu. Mimořádná prohlídka ukázala, že most je v havarijním stavu a v současné době unese maximální váhu 20 tun. Cena za provizorní opravy se odhaduje na čtyři miliony korun. Oprava proběhne ve dvou etapách, přičemž po první polovině mostu by vozidla mohla jezdit v původním zatížení už v červenci.