Aktuality

24.květen Most v Temném Dole je v havarijním stavu, projedou jen vozy do 20 tun

Kraj opraví most v Temném Dole

Královéhradecký kraj opraví most v Temném Dole, na kterém před dvěma týdny omezil dopravu. Mimořádná prohlídka ukázala, že most je v havarijním stavu a v současné době unese maximální váhu 20 tun. Cena za provizorní opravy se odhaduje na čtyři miliony korun. Oprava proběhne ve dvou etapách, přičemž po první polovině mostu by vozidla mohla jezdit v původním zatížení už v červenci.

20.květen CYKLO GLACENSIS se letos uskuteční

CYKLO GLACENSIS se letos uskuteční

Region Orlicko – Třebovsko připravuje na pátek 21. května CYKLO GLACENSIS 2021 – SETKÁNÍ NA HRANICÍCH. Na české straně se zúčastní osm cyklistických týmů z českých měst, na straně polské osm týmů z polských měst. Společné setkání se uskuteční na česko-polské hranici v Orlickém Záhoří / Mostowice.

20.květen Zateplení budovy hradecké školní jídelny přinese úspory

Zateplení budovy hradecké školní jídelny přinese úspory

Královéhradecký kraj ukončil stavební práce na zateplení budovy školní jídelny v Hradci Králové. Investice za necelých 26 milionů korun do budovy v majetku kraje zajistí podstatnou úsporu nákladů na její provoz. Na financování projektu získal kraj dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výši 7,7 milionu korun.

19.květen V Cyklopeckách se bude soutěžit o báječné ceny

V Cyklopeckách se bude soutěžit o báječné ceny

Příznivci cykloturistiky se mohou těšit na nový ročník soutěže Cyklopecky Východní Čechy, kterou organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a oblastními destinačními společnostmi.

18.květen Výstava ukazuje 130 let řemeslného školství v Jaroměři

Kraj zateplí budovy novoměstské průmyslovky. Část fasády vyobrazí dílo Karla Čapka

Stavbaři během června zahájí práce na zateplení šesti budov Střední průmyslové školy, Odborné školy a Základní školy Nové Město nad Metují. Kromě energetické úspory dostanou budovy nová okna a fasádu, z níž část ponese úryvek dramatu R.U.R. spisovatele Karla Čapka. Náklady na projekt činí téměř 48 milionů korun. Hotový by mohl být v roce 2023.

18.květen Královéhradecký kraj má svou Regionální fotbalovou akademii

Královéhradecký kraj má svou Regionální fotbalovou akademii

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je součástí projektu regionálních fotbalových akademií existujících již na devíti místech v republice.

18.květen Krkonošský národní park slaví 55. narozeniny

Krkonošskému národnímu parku je 58 let

Krkonošský národní park slaví 58 let od svého vyhlášení. 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem.

17.květen
Kraj letos vyplatil už 1,8 milionu korun za škody způsobené vlky

Vlčích útoků přibývá. Odborná komise řeší pomoc chovatelům

Od roku 2016 kraj vyplácí chovatelům náhrady škody způsobené vlky na hospodářských zvířatech. Zejména chovatelé na Broumovsku a Trutnovsku v posledních letech hlásí nárůst škod. Jen za letošek dosáhly škody více jak 767 tisíc korun, loni kraj chovatelům vyplatil 1,6 milionu korun.

14.květen V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře

V sídle kraje se jednalo o návratu lokomotivy Ringhoffer zpět do Jaroměře

Posun v příběhu akumulátorové lokomotivy Ringhoffer č. 2, kterou nedávno nechal vlastník, společnost Čepro, převézt z železničního muzea Výtopna v Jaroměři do Národního technického muzea v Chomutově, by mohl nastat díky jednání v sídle Královéhradeckého kraje. Hejtman Martin Červíček sezval k jednomu stolu zástupce obou stran, aby si nastavili podmínky spolupráce s hlavním cílem – dostat lokomotivu zpět do regionu. Právě kraj by v tom mohl sehrát důležitou roli.