Aktuality

2.červen Hradecká škola pro neslyšící děti opět boduje, získala prestižní ocenění

Hradecká škola pro neslyšící děti opět boduje, získala prestižní ocenění

Vyšší odborná škola, střední škola, základní a mateřská škola Štefánikova v Hradci Králové, která vzdělává žáky se sluchovým postižením a poskytuje i sociální službu rané péče a poradenství, obdržela prestižní ocenění Excelentní organizace. Ve 20. ročníku soutěže Národní ceny České republiky získala 2. místo v programu Excelence.

1.červen Divadlo Drak se otevírá veřejnosti

Divadlo Drak se otevírá veřejnosti

Po sedmiměsíční nucené odmlce se Divadlo Drak opět otevře svým divákům. Na programu jsou jak dopolední představení pro školy a školky, tak odpolední a víkendová pro veřejnost. Těšit se diváci mohou také na dvě očekávané premiéry, maňáskovou veselohru Kašparův zvěřinec v režii Blanky Josephové Luňákové, určenou dětem od 3 let, a autorskou inscenaci Tomáše Jarkovského, Jakuba Vašíčka a Antonína Šilara inspirovanou dystopickou hrou Karla Čapka R.U.R 2.0 pro diváky od 9 let.

1.červen Jičínské muzeum brzy uloží své sbírky do nového

Jičínské muzeum brzy uloží své sbírky do nového

Stavba depozitáře v areálu bývalé fary v Robousích pokračuje podle harmonogramu. Krajskou investici za více jak 25 milionů korun využije po jejím dokončení Regionální muzeum a galerie v Jičíně. Jeho zaměstnanci tak budou moci pracovat se sbírkami podle standardů pro uložení cenných předmětů. Předání hotového díla muzeu k užívání kraj plánuje začátkem října.

31.květen Odhalte tajemné Dolní Slezsko

Odhalte tajemné Dolní Slezsko

Dolnímu Slezsku se někdy přezdívá „Země sta zámků“. Není divu, nachází se zde čtvrtina všech polských hradů, zámků a paláců. Krajina je doslova posetá historickými sídly a každé z nich má bohatou historii. Nachází se tu i řada lázní, nejstarší železniční muzeum v Polsku či proslulé hornické městečko Złoty Stok.

27.květen Vlaky v Královéhradeckém kraji 13. 12. vyjedou podle nového jízdního řádu

Seminář se věnoval budoucnosti železnice

Zástupci Správy železnic seznámili členy dopravního výboru krajského zastupitelstva se záměry na rozvoj železniční infrastruktury v Královéhradeckém kraji. Jde především o možné úpravy konvenční trati Hradec Králové – Trutnov – Svoboda nad Úpou, včetně spojení na Náchod a Broumov a dále o výstavbu plánované vysokorychlostní trati RS5 z Prahy do Wroclawi.

26.květen V náchodské nemocnici se otevřelo první lůžkové oddělení

Dostavba náchodské nemocnice je blíž. Kraj vybral projektanta

Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod bude pokračovat druhou etapou. Z výběrového řízení vzešel projektant nového pavilonu E a adaptace pavilonu D. Investice za zhruba 580 milionů korun umožní sjednocení a propojení všech provozů. To přinese větší komfort pacientům i personálu a úspory provozních výdajů.

25.květen Dopravu v Jičíně zklidní další část obchvatu

Dopravu v Jičíně zklidní další část obchvatu

Přeložka silnice II/286 z Robous do Valdic je hotová. Další část jičínského obchvatu v hodnotě 210 milionů korun odvede z centra města těžkou nákladní dopravu. Stavbu financoval Integrovaný regionální operační program a Královéhradecký kraj.