Aktuality

22.duben Přestavba Gayerových kasáren za 270 milionů je téměř hotová

Přestavba Gayerových kasáren za 270 milionů je téměř hotová

Přestavba Gayerových kasáren na moderní muzejní pracoviště se pomalu chýlí ke konci. Stavební práce jsou téměř hotové, v budově se nyní dodělávají závěrečné práce, maluje se zábradlí, instalují zásuvky nebo světla. Kompletní modernizace bude dokončená do konce roku, přičemž stavební práce si vyžádají celkem 270 milionů korun.

19.duben Informační linka k očkování bude dále sloužit

Informační linka k očkování bude dále sloužit

Královéhradecký kraj již v lednu zřídil telefonní linku k očkování proti onemocnění covid-19, na které operátoři z řad zaměstnanců krajského úřadu pomáhají s registrací do centrálního očkovacího systému, volajícím sdělují nejdůležitější informace a odpovídají na jejich dotazy. V současné době se registrace postupně spouští i pro další věkové kategorie, a proto vedení kraje rozhodlo, že tuto službu bude svým občanům poskytovat i v dalších měsících.

19.duben V novém kole stipendií pro mediky kraj rozdělí až sedm milionů korun

V novém kole stipendií pro mediky kraj rozdělí až sedm milionů korun

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje vypsal stipendijní program pro mediky na akademický rok 2020/2021. Přihlášení studenti šestých ročníků lékařských fakult v něm mohou získat 100 či 150 tisíc korun. Nadační fond má připraveno téměř sedm milionů korun. Přihlášky je nutné podat do konce dubna.

16.duben Epidemie koronaviru v kraji nadále slábne

Epidemie koronaviru v kraji nadále slábne

V Královéhradeckém kraji za posledních sedm dní přibylo 503 potvrzených případů covidu-19. Před týdnem bylo nových nákaz 707 a před dvěma týdny 1258. V kraji tak pokračuje slábnutí epidemie. Ještě na přelomu února a března v regionu v nejhorších týdnech přibylo přes 5000 nakažených za sedm dnů. Nákaza v kraji je nyní nejrozšířenější v okrese Rychnov nad Kněžnou, nejméně na Trutnovsku.

16.duben Kraj pomáhá šetrněji testovat děti ve speciálních školách

Kraj pomáhá šetrněji testovat děti ve speciálních školách

Královéhradecký kraj pomůže krajským i soukromým speciálním školám s testováním dětí, které mají speciální potřeby díky zdravotnímu hendikepu. Testování na covid-19 formou stěru z nosu může znamenat komplikace například u dětí s poruchou autistického spektra. Z tohoto důvodu kraj ze svých zásob vyčlenil 520 sad plivacích testů, které jsou pro testovaného šetrnější.

16.duben Zimní olympiáda dětí a mládeže bude v lednu 2023 v Královéhradeckém kraji

Zimní olympiáda dětí a mládeže bude v lednu 2023 v Královéhradeckém kraji

Olympiáda dětí a mládeže v roce 2023 bude v Královéhradeckém kraji. Centrem akce, která se uskuteční 22. až 27. ledna 2023 bude krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Závaznou přihlášku kraje potvrdil Výkonný výbor Českého olympijského výboru. Královéhradecký kraj se ujme hostitelské role v historii dětských olympiád podruhé.

16.duben Pro kraj je důležitá péče o rodiny a seniory. Pokračuje v Koncepci rodinné politiky

Kraj a Nadace J&T spolupracují na transformaci péče o ohrožené děti

Královéhradecký kraj obdržel od Nadace J&T finanční dar 155 tisíc korun na vypracování transformačního plánu péče o ohrožené děti. Cílem spolupráce je nastavení systémových změn v oblasti péče o ohrožené děti v regionu, které povedou k tomu, aby co nejvíce dětí vyrůstalo v bezpečném a přirozeném rodinném prostředí.