Aktuality

9.červen Do sociální oblasti chce kraj investovat přes dvě miliardy korun

Do sociální oblasti chce kraj investovat přes dvě miliardy korun

Do roku 2026 Královéhradecký kraj plánuje investovat více jak dvě miliardy korun do sociálních služeb v regionu. Jedná se zejména o zvyšování kapacit sociálních lůžek pro seniory, změny velkých ústavů pro zdravotně postižené na malé komunitní služby a péči o klienty vyžadující psychiatrickou péči.

8.červen Rada kraje podpořila modernizaci rychnovské nemocnice

Rada kraje podpořila modernizaci rychnovské nemocnice

Příští rok by Královéhradecký kraj mohl zahájit modernizaci a dostavbu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Financování projektu za více jak 850 milionů korun schválila rada kraje. Jednat o něm budou ještě zastupitelé. Na investici v minulosti přislíbil přispět stát 300 miliony korun.

8.červen Oprava mostu v Temném Dole začne v nejbližších dnech, bude průjezdný kyvadlově

Na opravy mostů kraj do dvou let vynaloží přes 260 milionů korun

Královéhradecký kraj vlastní 869 mostů. Čtyři z nich jsou v havarijním stavu a vyžadují opravy. Letos proto kraj na opravy mostních konstrukcí hodlá uvolnit 61,5 milionu korun. Příští rok pak za šest investičních akcí zaplatí téměř 200 milionů korun.

8.červen Radní udělí nové záštity kulturním akcím

Radní udělí nové záštity kulturním akcím

Až do 31. července mohou pořadatelé nejvýznamnějších kulturních akcí žádat o trvalou záštitu Rady Královéhradeckého kraje. Statut trvalé záštity radní udělí na období 2022 až 2025. Letos kraj poprvé osloví i organizátory komerčních festivalů.

4.červen Safari Park Dvůr Králové otevřel novou expozici, turisté tak mají hrochy téměř na dosah ruky

Safari Park Dvůr Králové otevřel novou expozici, turisté tak mají hrochy téměř na dosah ruky

Safari Park Dvůr Králové dnes po rekonstrukci a přestavbě otevřel venkovní expozici hrochů. Chátrající betonový most nahradil val a soustava lávek, které jsou citlivěji zasazené do výběhu. Ve zhruba prostřední části je val snížen téměř na úroveň jezírka, takže návštěvníci mají hrochy téměř na dosah ruky. Kromě nového výběhu zoo dokončilo i opravu mostu v Africkém safari a také rekonstrukci pavilonu pro hrošíky liberijské. Investice přesáhly 38 milionů korun.

3.červen V kraji zdravotníci vyočkovali přes 300 tisíc dávek vakcíny proti covid-19

V kraji zdravotníci vyočkovali přes 300 tisíc dávek vakcíny proti covid-19

Královéhradecký kraj je jeden z nejvíce proočkovaných regionů ČR. Ke včerejšku zde zdravotníci vyočkovali přes 304 tisíc dávek vakcíny. Nadále se očkuje v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních a také v ordinacích praktických lékařů. Registrovat se na očkování můžou od minulého týdne lidé starší 30 let. V pátek se registrační systém otevře pro věkovou skupinu 16 až 29 let.

3.červen Oprava mostu v Temném Dole začne v nejbližších dnech, bude průjezdný kyvadlově

Oprava mostu v Temném Dole začne v nejbližších dnech, bude průjezdný kyvadlově

Oprava havarijního mostu v Temném Dole v Krkonoších na jediné přístupové silnici do Pece pod Sněžkou a z české strany také na Pomezní Boudy by měla začít v nejbližších dnech. Bude stát tři miliony korun, potrvá asi měsíc a provoz bude jako dosud možný kyvadlově vždy po jedné polovině mostu. Nepůjde ještě o kompletní rekonstrukci, kterou kraj chystá v příštích letech.