Aktuality

30.duben V kraji je očkována už téměř čtvrtina obyvatel

V kraji je očkována už téměř čtvrtina obyvatel

První dávku očkování proti covid-19 v Královéhradeckém kraji dostalo už 119 tisíc osob, tedy zhruba 22 % jeho celkové populace. Druhou dávkou je přeočkováno přes 52 tisíc osob. Očkovací síť v kraji má měsíční kapacitu 190 tisíc dávek a převyšuje tak počty zavážených vakcín, kterých za čtyři měsíce do regionu přišlo celkem 184 tisíc dávek.

28.duben Prioritami kraje jsou investice do nemocnic i sociální služby

Prioritami kraje jsou investice do nemocnic, dopravy i sociální služby

Investice do krajských nemocnic, odstranění deficitu lékařů a sester v akutní péči, výstavba dálnic D11 a D35 nebo podpora lepšího vlakového spojení do Polska, to jsou některé priority vedení Královéhradeckého kraje. Novinářům vedení kraje představilo programové prohlášení rady kraje pro období 2020 až 2024. V dokumentu se zmiňuje rozšíření sítě sociálních služeb s důrazem na posílení terénních a ambulantních, navýšení počtu sociálních lůžek pro handicapované seniory nebo zvýšení ochrany kvalitních vodních zdrojů.

24.duben Hejtman Červíček: Z nejhoršího jsme venku. Přesto všechny prosím, aby byli nadále obezřetní

Hejtman Červíček: Z nejhoršího jsme venku. Přesto všechny prosím, aby byli nadále obezřetní

Za poslední týden v Královéhradeckém kraji přibylo 329 nových případů nákazy covid-19, což je velký rozdíl oproti přelomu února a března, kdy nově nakažených v kraji týdně přibylo v průměru 5 000. Aktuálně je Královéhradecký kraj jeden z nejméně zasažených regionů ČR a díky tomu zde můžou v pondělí znovu otevřít školky bez toho, aniž by se v nich děti musely testovat nebo nosit roušky.

23.duben Plán dalšího rozvolňování bude záviset na počtu nově nakažených v populaci

Plán dalšího rozvolňování bude záviset na počtu nově nakažených v populaci

Jednotlivé kroky budou realizovány formou mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, která budou předkládána vládě. Načasování závisí na aktuálním vývoji epidemické situace, kdy hlavním kritériem bude počet nově nemocných (incience) na 100 tisíc osob za 7 dnů, s přihlédnutím k dalším ukazatelům šíření nákazy.

23.duben Královéhradecký kraj vzbudil pozornost v oblasti vzdělávání

Královéhradecký kraj vzbudil pozornost v oblasti vzdělávání

Zástupci Microsoftu, Světové banky i Evropské komise v panelové diskuzi, která se konala v rámci prestižního Central Easten Europe Industry Week, ocenili Královéhradecký kraj za podporu škol a pedagogů v online výuce i za pokračující vzdělávání učitelů a ředitelů v této oblasti.