Aktuality

7.květen Očkování v Královéhradeckém kraji zrychluje

Očkování v Královéhradeckém kraji zrychluje

V Královéhradeckém kraji už minimálně první dávku vakcíny proti covid-19 dostalo 196 tisíc osob. To je více jak 40 % z 450 tisíc obyvatel kraje starších 18 let. Očkování v kraji zrychluje v závislosti na větším množství vakcíny, které stát dodává v týdenních závozech. Tento týden do kraje dorazilo 30 480 dávek, o čtyři tisíce více než minulý týden.

7.květen Školy řeší nedostatek testů, mohou využít rezervy

Školy řeší nedostatek testů, mohou využít rezervy

Většina škol a školských zařízení v Královéhradeckém kraji vydrží se zásobami antigenních testů pro testování žáků do 16. května. Ředitelé škol, kterým testy chybí, si je mohou zajistit prostřednictvím krajského pracoviště Národního pedagogického institutu (NPI). Školy budou moci žáky také testovat PCR testy, na které vláda schválila dotace.

7.květen Kraj plánuje rozvoj v dalším období

Kraj plánuje rozvoj v dalším období

Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje (RSK), jejímž cílem je napomáhat regionálnímu rozvoji a spolupráci partnerů v této oblasti, podporovat absorpční kapacitu regionu a efektivní čerpání a cílení podpory z evropských a národních zdrojů, se sešla na svém 20. zasedání.

7.květen
Nová krajská koncepce zdravotnictví se zaměří na nedostatek zdravotníků i na spolupráci všech nemocnic v regionu

Nová koncepce se zaměří na nedostatek zdravotníků i na spolupráci nemocnic v regionu

Vedení kraje představilo novou koncepci zdravotnictví Královéhradeckého kraje pro období 2021–2025. Dokument analyzuje zdravotnickou péči v regionu, odhaluje případné hrozby i silné stránky. V jedenácti bodech také shrnuje hlavní úkoly pro rozvoj zdravotnictví v kraji. Jedním z nich je důraz na řešení nedostatku lékařů a sester v nemocnicích.

6.květen Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Květen přináší čtyři úplné uzavírky

V následujících dnech začnou na krajských silnicích platit další úplné uzavírky z důvodu rekonstrukcí silnic a mostů. Motoristy dovedou do cíle objízdné trasy.

5.květen Speciální program Hradecká kulturní pátračka začíná v červenci

Speciální program Hradecká kulturní pátračka začíná v červenci

Královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1. července a poběží po celou dobu letních prázdnin, vždy od úterý do neděle.

4.květen Galerie moderního umění v Hradci Králové získala jedinečnou sbírku Karla Tutsche

Galerie moderního umění v Hradci Králové získala jedinečnou sbírku Karla Tutsche

Galerie moderního umění v Hradci Králové se zařadila mezi nejvýznamnější české galerie v České republice. Podařilo se jí získat unikátní sbírku uměleckých děl Karla Tutsche čítající 800 položek. V oblasti výtvarného umění je kolekce jednou z nejvýznamnějších sbírek v novodobé historii sběratelství v České republice. Galerie za díla zaplatila 12 milionů korun.

3.květen  V Tmavém Dole finišují stavební práce

V Tmavém Dole finišují stavební práce

Podle plánu pokračuje výstavba nového oddělení Domova důchodců v Tmavém Dole, ve kterém vznikne 83 supermoderních lůžek pro klienty se sníženou soběstačností z důvodu onemocnění Alzheimerovou a ostatními typy demencí. Stavební práce skončí v srpnu a Královéhradecký kraj za ně zaplatí 158 milionů korun.