Aktuality

23.červen V létě silničáři zahájí opravu devíti úseků krajských komunikací

V létě silničáři zahájí opravu devíti úseků krajských komunikací

Se začátkem letních prázdnin vrcholí stavební sezona na krajských silnicích. V průběhu července a srpna začnou stavební práce na devíti investičních akcích napříč Královéhradeckým krajem. Řidiči budou muset počítat s dopravními uzavírkami například na trase z Malšovy Lhoty do Hradce Králové, mezi Kuksem a Stanovicemi či v Albrechticích nad Orlicí.

23.červen Žáci získali pro náš kraj skvělé druhé místo, úspěšně se zapojili do projektu Kraje pro bezpečný internet

Žáci získali pro náš kraj skvělé druhé místo, úspěšně se zapojili do projektu Kraje pro bezpečný internet

Letošního ročníku se žákovské soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet účastnilo více jak 2 500 žáků z 57 škol našeho regionu. Náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek poděkoval všem zapojený školám a na slavnostním setkání v sídle kraje předal vylosovaným účastníkům hodnotné ceny od společnosti Microsoft a Gordic. Školám, které se do projektu zapojily největším počtem svých žáků, kraj poskytl finanční odměnu.

22.červen Zlatý erb

Krajské kolo soutěže Zlatý erb 2021 zná své finalisty

Vyhlášení výsledků krajského kola 23. ročníku soutěže Zlatý erb se bude konat za účasti hejtmana Martina Červíčka v pondělí 28. července od 15 hodin v sále Albrechta z Valdštejna v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

22.červen Rada schválila rozpočet na rok 2019, rozhodne o něm zastupitelstvo

Hospodaření kraje skončilo s miliardovým schodkem

Rozpočet na rok 2020 byl schválen jako schodkový ve výši 400 milionů korun. Jeho konečnou výši ale ovlivnilo pět rozpočtových změn – především transfery ze státního rozpočtu. Nakonec bylo hospodaření za rok 2020 uzavřeno se schodkem ve výši 1103,9 milionů korun.

21.červen Správní rada Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na o obsazení místa ředitele/ředitelky

Správní rada Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky

Správní rada Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky této centrály. Jedná se o práci na plný úvazek s pracovním místem v Hradci Králové s délkou pracovního poměru na 5 let s možností prodloužení. Termín nástupu k 1. 8. 2021, popřípadě dle dohody. Uzávěrka přihlášek je 15. 07. 2021 ve 14:00.

21.červen Kraj ocenil dobrovolníky, kteří pečují o historické památky v regionu

Kraj ocenil dobrovolníky, kteří pečují o historické památky v regionu

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky, kteří udržují a opravují historické památky v regionu. Cenu za příkladnou obnovu architektonického dědictví či popularizační činnost získal Spolek pro záchranu kaple sv. Jana Nepomuckého, majitelka téměř dvousetleté chalupy v Krkonoších a dlouholetý zachránce hradu Vízmburk. Během slavnostního odpoledne byly předány i Pamětní plakety za péči o válečné hroby Ministerstva obrany ČR.

18.červen Parkování v náchodské nemocnici se výrazně zlepší

Parkování v náchodské nemocnici se výrazně zlepší

S nedostatkem parkovacích ploch v oblastní nemocnici Náchod se dlouhodobě potýkají pacienti a jejich návštěvy i zaměstnanci. Královéhradecký kraj proto nechá vybudovat nové parkovací plochy a čtyřpodlažní parkovací dům. Náklady odhaduje na 50 milionů korun bez daně.

18.červen Chytrý region dělají chytrá města

Chytrý region dělají chytrá města

Královéhradecký kraj cílí svoji podporu podle konkrétních potřeb regionů, měst a obcí. Vychází přitom z programového prohlášení krajské rady a Strategie rozvoje kraje na období 2021–2027.