Aktuality

19.říjen Domov U Biřičky je v karanténě. Koronavirus má jedna klientka

Domov U Biřičky je v karanténě. Koronavirus má jedna klientka

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se vyskytla nákaza covid-19 u jedné klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Domov je aktuálně v karanténě. Jak se nákaza do zařízení dostala, se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob.

16.říjen V nemocnicích začnou pomáhat studenti medicíny a budoucí zdravotní sestry

V nemocnicích začnou pomáhat studenti medicíny a budoucí zdravotní sestry

Studenti medicíny, budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelky – ti všichni by mohli v následujících dnech nastoupit do nemocnic a sociálních zařízení v Královéhradeckém kraji. Ty aktuálně potřebují na výpomoc až 247 studentů. Hejtman Jiří Štěpán proto tento týden podepsal povolávací dokument, který zajistí studentskou výpomoc v boji s covidem-19.

16.říjen Trutnovská nemocnice od pondělí pozastaví plánované operace

Trutnovská nemocnice od pondělí pozastaví plánované operace

Krajská nemocnice v Trutnově nebude od pondělí 19. října do odvolání provádět plánované chirurgické, ortopedické a gynekologické operace u objednaných pacientů. Cílem je vytvořit dostatečné množství lůžek pro akutní péči o pacienty s nemocí covid-19. Dosud tam byly neakutní operace omezené jen částečně, sdělila dnes ČTK mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová. Podle ní krajské nemocnice v Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem ve čtvrtek operovaly v plném rozsahu a Oblastní nemocnice Náchod, pod kterou spadá i nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, omezovala neakutní operace zatím jen k mírně.

15.říjen Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji přejde do prázdninového režimu

Veřejná doprava v kraji přejde do prázdninového režimu

Královéhradecký kraj dočasně omezí vybrané spoje ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Důvodem je uzavření škol, ke kterému přistoupila vláda kvůli rostoucímu šíření covid-19. Opatření začne platit v pondělí 19. 10. a potrvá do 1. 11.

13.říjen Trutnovská nemocnice rozšiřuje provozní dobu odběrného místa na Cov-19

Trutnovská nemocnice rozšiřuje provozní dobu odběrného místa na Cov-19

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o vyšetření na Covid-19 a zhoršující se epidemiologické situaci rozšíří od tohoto týdne trutnovská nemocnice provozní dobu odběrového stanu. Nově budou trutnovští zdravotníci odběry provádět také o víkendu, v sobotu i v neděli od 7 do 15 hodin. K odběrům je však nutné se předem objednat.

12.říjen Oblastní nemocnice Náchod hledá zdravotníky na pomoc s covid-19

Oblastní nemocnice Náchod hledá zdravotníky na pomoc s covid-19

Krajská Oblastní nemocnice Náchod dnes vyzvala zdravotníky z regionu k pomoci se zvládnutím epidemie covidu-19. Ze 76 lůžek pro nemocné s covidem má nemocnice zaplněny asi dvě třetiny a čeká další nárůst. Chystá proto vytvoření dalších 20 lůžek v Náchodě a deseti v Jaroměři. Ve výzvě k hledání pomocníků se zdravotnickým vzděláním to uvedl ředitel náchodské nemocnice Jan Mach. Všechny krajské nemocnice by chtěly získat na pomoc 55 mediků.