Aktuality

19.únor Kraj zajistí bezpečnost na školách a veřejných prostranstvích

Kraj zajistí bezpečnost na školách a veřejných prostranstvích

Královéhradecký kraj získal od ministerstva vnitra dotaci ve výši téměř tří milionů korun na zvýšení ochrany a zabezpečení škol a veřejných prostranství. Jedná se o zvýšení ochrany takzvaných měkkých cílů. Přidělené finanční prostředky využije celkem devět škol zřizovaných Královéhradeckým krajem a tři města. Náklady na připravované projekty hradí v plné výši Ministerstvo vnitra České republiky.

19.únor Novobydžovská, rychnovská a broumovská nemocnice dostanou nový plášť

Novobydžovská, rychnovská a broumovská nemocnice dostanou nový plášť

Rada Královéhradeckého kraje vyhlásila tři veřejné zakázky na stavební práce snížení energetické náročnosti multioborového pracoviště DIGP v Rychnově nad Kněžnou, nemocnice v Novém Bydžově včetně budovy zdravotní záchranné služby a tří objektů broumovské nemocnice za téměř 86 milionů korun.

19.únor Kraj letos zainvestuje do čtyř sociálních zařízení více jak 460 milionů korun

Kraj letos zainvestuje do čtyř sociálních zařízení více jak 460 milionů korun

V průběhu letošního roku zahájí Královéhradecký kraj výstavbu tří nových domovů pro seniory v Borohrádku, Opočně a Tmavém Dole, domov důchodců v Žacléři projde rekonstrukcí. Celkem tak dojde k navýšení 210 sociálních lůžek za více jak 460 milionů korun. Většinu částky pokryje krajský rozpočet. Výstavba a modernizace sociálních zařízení potrvá přibližně rok a půl.

18.únor Záchranáři bilancovali nad rokem 2019

Záchranáři bilancovali nad rokem 2019

Na tiskové konferenci představitelé Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) seznámili přítomné novináře s výsledky jejich práce v roce 2019. Konference byla zároveň příležitostí k představení nových sanitních vozů pro základny v Hradci Králové, které byly pořízeny ve spolupráci se zřizovatelem, tedy Královéhradeckým krajem, který reprezentoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

18.únor Spojení na Broumovsku se zkvalitňuje

Stav komunikací na Broumovsku se výrazně zlepšuje

Rekonstrukcí silnic v česko-polském příhraničí se věnovalo dnešní pracovní setkání na půdě krajského úřadu. Za peníze z evropských fondů se opravily silnice II/302 Starostín – Meziměstí – Hejtmánkovice a III/3025 Broumov – Božanov – státní hranice a na polské straně silnice Tłumaczów – Gorzuchów a Radków – státní hranice.

14.únor Učebny a odborné dílny na hradecké Vocelovce prošly modernizací

Učebny a odborné dílny na hradecké Vocelovce prošly modernizací

Královéhradecký kraj investoval 11,5 milionu korun do nových učeben pro jazykové a digitální vzdělávání a vybavil dílny pro praktickou výuku řemeslných oborů na SOŠ a SOU Vocelova Hradec Králové. Finanční prostředky na projekt pokryla z 90 procent dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a zbývající částku uhradil kraj.

12.únor Kraj chce rozhýbat zablokovanou investici

Kraj chce rozhýbat zablokovanou investici

Nezbytné rekonstrukci mostů na silnici II/305 mezi Albrechticemi nad Orlicí a Týništěm brání nedořešené vlastnické vztahy. Jediný majitel potřebného pozemku již několik let prakticky odmítá komunikovat a brání tak krajské investici v hodnotě 180 milionů korun. Problém již pociťují obyvatelé obcí na levém břehu Orlice, kterým rostou náklady na svoz odpad nebo třeba dovoz stavebního materiálu. Především je ale ohrožena akceschopnost složek integrovaného záchranného systému v těchto lokalitách, a tudíž bezpečnost občanů.