Aktuality

24.srpen Titulem Mistr tradiční rukodělné výroby radní ocenili trojici žen

Titulem Mistr tradiční rukodělné výroby radní ocenili trojici žen

Rada Královéhradeckého kraje udělila titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2019 Martině Poliakové v oboru tkalcovství, předení a zpracování vlny a lnu, Janě Langové v oboru ručně paličkovaná krajka a Veronice Tymelové za keramickou tvorbu. Cenu kraj uděluje tvůrcům v oborech tradičních lidových řemesel a těm, kteří se významně zasloužili o jejich udržování a rozvoj.

24.srpen Ve Dvoře Králové vznikne centrum kybernetické bezpečnosti

Ve Dvoře Králové vznikne centrum kybernetické bezpečnosti

Na Střední škole informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem vznikne Junior centrum excelence informační bezpečnosti (JCE IB) zaměřené na výuku informační a kybernetické bezpečnosti. Příprava projektu z IROP ve výši 13 milionů korun začne v září tohoto roku, vlastní realizace v roce 2021.

20.srpen Medici mohou žádat o stipendium do začátku června, nadační fond jim vyplatí téměř šest milionů

Zdravotnický nadační fond vypisuje druhé kolo stipendijního programu pro mediky

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje vypisuje letos již druhé kolo pro příjem žádostí o stipendium pro studenty šestých ročníků lékařských fakult, kteří se zaváží vykonávat práci u poskytovatele zdravotních služeb na území Královéhradeckého kraje po dobu nejméně čtyř let. Lhůta pro podání žádosti je do 21. září. 2020.

19.srpen Tiskové prohlášení k uzavření obchvatu Opočna

Tiskové prohlášení k uzavření obchvatu Opočna

Královéhradecký kraj obdržel informaci o kroku stavebního úřadu v Dobrušce ve věci nového silničního obchvatu v Opočně. V dané věci se kraj spojil se zhotovitelem stavby, který bezodkladně přijal opatření podle výzvy stavebního úřadu a část obchvatu uzavřel.

19.srpen Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Královéhradecký kraj nakoupil téměř 6 tisíc kusů stavebnic ROTO Abeceda pro děti, které nastoupí 1. září do prvních tříd všech základních škol bez ohledu na zřizovatele. Jedná se o kreativní sadu plochých dílků se šrouby a maticemi na podporu jemné motoriky a technické představivosti v celkové hodnotě 580 tisíc korun.

14.srpen Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 13 politických stran, hnutí a koalic. Jednu kandidátní listinu musel krajský úřad odmítnout z důvodu opožděného podání. Celkem tři volební strany provedly do 3. srpna na kandidátní listině změny, které spočívaly v doplnění kandidátů či změně v jejich pořadí.