Aktuality

24.únor Statistici hodnotili krajské zdravotnictví, výsledky prezentovali na semináři

Statistici hodnotili krajské zdravotnictví, výsledky prezentovali na semináři

V Hradci Králové se uskutečnil seminář na téma Zdraví a zdravotnictví v datech Národního zdravotnického informačního systému. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR Ladislav Dušek během své přednášky prezentoval například ukazatele zdravotního stavu obyvatel Královéhradeckého kraje ve srovnání s jinými regiony či predikci vývoje potřeb zdravotní péče.

24.únor Ředitelé krajských složek IZS a hejtman Královéhradeckého kraje jednali o společných cvičeních i přeshraniční spolupráci

Ředitelé krajských složek IZS a hejtman Královéhradeckého kraje jednali o společných cvičeních i přeshraniční spolupráci

Na pravidelné schůzce se v únoru sešli krajští ředitelé hasičů František Mencl, policistů Petr Petřík a záchranářů Libor Seneta, aby spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje zhodnotili uplynulý rok a představili plány pro rok 2020. Jedním z hlavních témat schůzky byla vzájemná kooperace složek IZS, kterou pravidelně prověřují na společných cvičeních.

21.únor Do 7. ledna mohou obce žádat o dotaci na provoz venkovských prodejen

Konference představí chytrá řešení pro udržitelný rozvoj venkova

V rámci série aktivit Celostátní sítě pro venkov při Regionálním odboru SZIF Hradec Králové se uskuteční panelová konference „Cesty k chytřejšímu venkovu a udržitelnému zemědělství“ Setkání má za cíl sdílení inspirativních zkušeností v zavádění a uplatňování jednotlivých prvků takzvaných Smart Villages. Konference se uskuteční 5. března 2020 od 9 hodin v sídle Královéhradeckého kraje.

21.únor Vedení kraje podpořilo výstavbu infekční kliniky hradecké fakultní nemocnice

Vedení kraje podpořilo výstavbu infekční kliniky hradecké fakultní nemocnice

Rada Královéhradeckého kraje vyjádřila souhlas Fakultní nemocnici Hradec Králové k zahájení investiční akce na výstavbu nového pavilonu kliniky infekčních nemocí. V regionu obdobné zařízení chybí a stav současné infekční kliniky je nevyhovující. Nemocnice předpokládá, že novou kliniku zprovozní v roce 2025. O podpoře kraje budou jednat ještě zastupitelé.

20.únor Zástupci Královéhradeckého kraje jednali s dopravci

Zástupci Královéhradeckého kraje jednali s dopravci

První náměstek Martin Červíček odpovědný za dopravu jednal se zástupci firem, které v Královéhradeckém kraji zajišťují autobusovou veřejnou dopravu. Hlavním tématem pracovního setkání bylo zajištění přechodu na nové smlouvy, které začnou platit od příštího roku.

19.únor Titul pro nejlepšího EY Podnikatele roku 2019 Královéhradeckého kraje získal Josef Hronovský, majitel společnosti HRONOVSKÝ s.r.o.

Titul pro nejlepšího EY Podnikatele roku 2019 Královéhradeckého kraje získal Josef Hronovský, majitel společnosti HRONOVSKÝ s.r.o.

Společnost EY s podporou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána a ve spolupráci s Královéhradeckým krajem vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Královéhradeckého kraje. Stal se jím Josef Hronovský, majitel společnosti HRONOVSKÝ s.r.o. Společnost, která má výrobní závody v Česku a Bulharsku, je předním výrobcem komponent pro automobilový průmysl a zaměřuje se především na podvolantové systémy, páčky a interiérové spínače. Její výrobky lze nalézt v téměř každém evropském automobilu.