Aktuality

7.září Konalo se první fórum regionů V4

Konalo se první fórum regionů V4

Středočeský kraj hostil historicky první fórum představitelů regionů zemí Visegrádské čtyřky. Hejtmana Královéhradeckého kraje na konferenci zastupoval radní pro regionální rozvoj Pavel Hečko. Do Čestlic u Prahy dorazili také zástupci regionů Ukrajiny, Německa a Rakouska. Celkem se konference zúčastnilo 22 regionů.

6.září Hejtman Štěpán ocenil významné osobnosti kraje

Hejtman Štěpán ocenil významné osobnosti kraje

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ocenil Pamětní medailí hejtmana 19 významných osobností z regionu. Mezi nimi jsou vědečtí pracovníci, sportovci i dlouholetí dárci krve. Záslužnou medaili Královéhradeckého kraje získal in memoriam bývalý náčelník horské služby v Krkonoších Adolf Klepš.

4.září Fenomén Gočár se během podzimu představí v Hradci Králové

Fenomén Gočár se během podzimu představí v Hradci Králové

Tradiční výstavní projekt Klubu konkretistů Konkrétní podzim je každý rok uspořádaný s nějakým tématem. Letošní ročník je oslavou 140. výročí narození architekta Josefa Gočára, který významně ovlivnil tvář moderního Hradce Králové. Slavnostní vernisáže se zúčastnila také náměstkyně hejtmana pro oblast kultury Martina Berdychová.

3.září Královéhradecký kraj je druhým nejlepším Místem pro život

Královéhradecký kraj je druhým nejlepším Místem pro život

Porota unikátního srovnávacího průzkumu Místo pro život 2020 udělila Královéhradeckému kraji druhé místo. Lépe dopadlo pouze hlavní město Praha. Tento projekt vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Královéhradecký kraj získal loni prvenství.

3.září V rychnovské nemocnici začala rekonstrukce pavilonu DIGP

V rychnovské nemocnici začala rekonstrukce pavilonu DIGP

Dnes začala rekonstrukce multioborového pavilonu DIGP rychnovské nemocnice. Investice sníží energetickou náročnost celého objektu. Kromě zateplení dojde k výměně střechy a oken budovy. Stavební práce potrvají přes rok a budou stát 38,8 milionu korun. Na financování se kraji podařilo získat dotaci ministerstva životního prostředí.

2.září Hejtman předal záslužné medaile policistům

Hejtman předal záslužné medaile policistům

Vzhledem ke zrušení květnových oslav „Dne kraje“ a nyní také akce „Bezpečné nábřeží“ přistoupil hejtman Jiří Štěpán k předání záslužných medailí Královéhradeckého kraje II. stupně v komornějším duchu. S příslušníky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se dnes sešel v sídle krajského úřadu.

2.září Královéhradecký kraj oslaví dvacetiny a ocení významné osobnosti

Královéhradecký kraj oslaví dvacetiny a ocení významné osobnosti

Královéhradecký kraj v letošním roce slaví 20. výročí od svého vzniku. Při této příležitosti kraj pořádá oslavu tohoto mimořádného jubilea, které se uskuteční v sobotu 5. září v Hradci Králové. Součástí oslav bude kromě bohatého hudebního programu také ocenění významných osobností z regionu a nejlepších regionálních potravin.

31.srpen Nový domov pro seniory v Opočně začne sloužit na jaře 2022

Nový domov pro seniory v Opočně začne sloužit na jaře 2022

Královéhradecký kraj a jednatel firmy Valc, s.r.o. dnes uzavřeli smlouvu na vybudování domova pro seniory v bývalém areálu nemocnice Opočno. Za zhruba 90 milionů korun zde vzniknou nové prostory pro pobytové služby seniorů s kapacitou 47 sociálních lůžek. Předpoklad zahájení stavebních prací je v září tohoto roku s plánovaným termínem ukončení v březnu 2022.

31.srpen Krajský úřad nařídil od 1. září zakrývání dýchacích cest uvnitř budovy

Krajský úřad nařídil od 1. září zakrývání dýchacích cest uvnitř budovy

Krajský úřad Královéhradeckého kraje z důvodu prevence před šířením koronaviru od úterý 1. 9. 2020 nařídil uvnitř budovy používat ochranné pomůcky dýchacích cest. Lidé tak musí mít při pohybu ve vnitřních prostorách krajského úřadu zakrytá ústa rouškami, šátky či respirátory. Úřední hodiny se nemění.