Aktuality

28.únor Skalní města Broumovska triumfovala v celorepublikové soutěži cestovního ruchu

Vznikla Centrála cestovníhu ruchu Královéhradeckého kraje

Založení krajské destinační společnosti dnes svými podpisy stvrdili starostové, předsedové oblastních destinačních společností a představitelé kraje, Asociace turistických informačních center ČR a Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje. Úkolem Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s., bude koordinovat aktivity v oblasti propagace cestovního ruchu a uvádět do praxe strategii Královéhradeckého kraje v této oblasti. Účastníci ustavujícího jednání schválili stanovy spolku a personální obsazení správní rady a kontrolní komise.

28.únor Kraj podpoří autobusovou dopravu v malých obcích u Hradce Králové

Kraj podpoří autobusovou dopravu v malých obcích u Hradce Králové

Královéhradecký kraj poskytne dotace na zajištění dopravní obslužnosti veřejnou autobusovou dopravou obcím v blízkosti Hradce Králové. Finanční podpora za více jak 1,6 milionu korun směřuje do Bělče nad Orlicí, Divce, Lochenic, Předměřic nad Labem, Stěžer a Vysoké nad Labem.

27.únor Tradiční soutěž Vesnice roku 2020 je zahájena, ministerstvo přijímá přihlášky

Tradiční soutěž Vesnice roku 2020 je zahájena, ministerstvo přijímá přihlášky

U příležitosti Dne malých obcí byl zahájen již 26. ročník soutěže Vesnice roku v rámci Programu obnovy venkova. Obce mohou podávat přihlášky do 30. dubna 2020 na podatelnu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Soutěžní klání bude stejně jako každý rok probíhat ve dvou kolech, a to v krajském a celostátním.

26.únor Královéhradecký kraj se připravuje na případný výskyt koronaviru

Královéhradecký kraj se připravuje na případný výskyt koronaviru

Hejtman Jiří Štěpán svolal poradu vedení bezpečnostních složek Královéhradeckého kraje. Důvodem je výskyt koronaviru ve 12 evropských státech. Přestože výskyt nákazy v České republice zatím potvrzen nebyl, je nutné, aby byl krajský integrovaný záchranný systém na tuto situaci připravený.

25.únor
Informace v souvislosti s aktuálním výskytem čínského koronaviru

Informace k výskytu koronaviru v Evropě

Vedle Číny je nově ve věci šíření korovaniru prohlášena za rizikovou oblast severní Itálie - region Lombardie a Benátek. Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci kolem koronaviru 2019-nCoV a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Níže zveřejňujeme souhrnné informace pro občany. V příloze najdete také dokument s doporučenými opatřeními, který vydala krajská hygienická stanice.

25.únor Rok 2020 na krajských silnicích: investice a opravy za téměř 1,4 miliardy

Rok 2020 na krajských silnicích: investice a opravy za téměř 1,4 miliardy

Královéhradecký kraj v roce 2020 investuje do silnic druhé a třetí třídy téměř 1,4 miliardy korun. Letos se bude realizovat 28 staveb v hodnotě 1,25 miliardy korun. Do souvislých oprav silnic půjde dalších 135 milionů korun, což je rekordní suma. V plánu je rekonstrukce 52 kilometrů silnic a 5 mostů a souvislá oprava dalších 60 kilometrů.

25.únor Novopacké cukrářky opět ve světě zazářily

Novopacké cukrářky opět ve světě zazářily

Skvělý úspěch zaznamenaly cukrářky krajské střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky. Na nejstarší kulinářské soutěži, Světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA, získaly v konkurenci 73 zemí světa nejvyšší ocenění, a to tři zlaté medaile. Soutěž se koná jednou za čtyři roky a tentokrát proběhla 17. února v německém Stuttgartu.