Aktuality

5.březen Výstava představí regionální výrobky z Krkonoš

Výstava představí regionální výrobky z Krkonoš

Fandíte místním tvůrcům a regionálním značkám? Myslíte, že má smysl nakupovat EKO-BIO-REGIO, šetřit životní prostředí a ctít sociální odpovědnost? Až do 31. března 2020 ve foyer V. Preclíka se můžete seznámit s nositeli regionální značky Krkonoše originální produkt. V rámci výstavy poznáte výrobky, které jsou oceňované Českou Chuťovkou, Regionální potravinou nebo zastupují nehmotné kulturní dědictví České republiky či Mistra tradiční rukodělné tvorby.

4.březen Kraj poskytne stipendia studentům specializovaných lékařských oborů

Kraj poskytne stipendia studentům specializovaných lékařských oborů

Se zajištěním lékařského personálu v krajských nemocnicích pomáhá Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje prostřednictvím stipendií již od roku 2015. Pro další dva roky krajští radní na tyto účely vyčlenili čtyři miliony korun z krajského rozpočtu. Záměr ještě musí schválit zastupitelé 23. března.

4.březen Kraj podpoří provoz 76 prodejen na venkově

Kraj podpoří provoz 76 prodejen na venkově

Královéhradecký kraj vyhoví všem žadatelům o dotaci na podporu provozu venkovských prodejen. Mezi 76 žadatelů rozdělí přes 3,2 miliony korun. Rozhodnutí krajských radních ještě potvrdí zastupitelé.

4.březen Kraj navýšil dotace na kulturní akce s trvalou záštitou na 5,35 milionu korun

Kraj navýšil dotace na kulturní akce s trvalou záštitou na 5,35 milionu korun

Rada Královéhradeckého kraje navýšila již schválenou částku 3,85 milionu korun na významné kulturní akce s trvalou záštitou v roce 2020 o 1,5 milionu korun. Rada kraje podporuje čtyřiadvacet kulturních akcí, které patří mezi významné události našeho kraje. Rozdělením navýšených finančních prostředků se u většiny žadatelů zvýší částka poskytnuté dotace.

4.březen Zlatý erb

Krajské kolo soutěže Zlatý erb 2020 zná své finalisty

Vyhlášení výsledků krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb se bude konat za účasti hejtmana Jiřího Štěpána v úterý 17. března od 11 hodin v sále Albrechta z Valdštejna v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

3.březen Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky

Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky

Model menšího autobusu, který se bude od března příštího roku podílet na zajištění dopravní obslužnosti, představili v pondělí prvnímu náměstkovi Martinu Červíčkovi a pracovníkům odboru dopravy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zástupci jednoho z dopravců společně s výrobcem – společností Dekstra BUS, a. s.

3.březen Krajské školy se zapojují do dotačního programu Centra odborné přípravy

Krajské školy se zapojují do dotačního programu Centra odborné přípravy

Rada Královéhradeckého kraje podpořila zapojení čtyř krajských středních škol do dotačního programu Centra odborné přípravy ministerstva zemědělství. Finanční podpora pro jednu školu od ministerstva zemědělství je v maximální výši 1,7 milionu korun. Kraj se k tomu podílí částkou 185 tisíc korun pro každou podpořenou školu. Finanční prostředky ředitelé škol využijí na modernizaci a vybavení center moderními učebními pomůckami.

3.březen Kraj víc kontroluje stav svých mostů. V havarijním stavu je pouze jediný

Kraj dbá o stav svých mostů. V havarijním stavu má pouze dva

Z 868 mostů ve vlastnictví Královéhradeckého kraje je 735 ve stavu I-IV, ve špatném stavu je stovka mostů, ve velmi špatném 31 a v havarijním jsou dva mosty. Jedná se o most na silnici číslo III/2868 (ev. č. 2868-1) v obci Železnice, okres Jičín a most nacházející se na silnici číslo III/3173 (ev. č. 3173-1) v obci Čermná nad Orlicí, část Číčová, okres Rychnov nad Kněžnou.