Aktuality

14.září Vile v areálu gymnázia J. K. Tyla se vrátí podoba z dob Josefa Gočára

Vile v areálu gymnázia J. K. Tyla se vrátí podoba z dob Josefa Gočára

Začala rekonstrukce vily, která je součástí hradeckého Gymnázia J. K. Tyla. Vila byla postavena ve 20. letech minulého století podle plánů slavného architekta Josefa Gočára a sloužila jako rodinný dům pro ředitele. Kulturní památce má její původní podobu vrátit investice za více jak 12 milionů korun.

11.září Škola okem studentů vyhlašuje druhý ročník

Škola okem studentů vyhlašuje druhý ročník

Po úspěšném pilotním ročníku vyhlašuje Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls ve spolupráci s Královéhradeckým krajem druhý ročník video soutěže pro středoškoláky s názvem STUDOKO aneb Škola okem studentů. Studenti natočí soutěžní snímek, ve kterém vhodně prezentují svou školu a jejich pohled na studium. Záštitu nad akcí převzala náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

11.září RDA slaví 20 let činnosti

RDA slaví 20 let činnosti

Agentura RDA (Regional Development Agency) pomáhá rozvíjet česko-polské pohraničí již 20 let. Výročí jejího zrodu, u něhož stál Euroregion Glacensis a Dobrovolný svazek obcí Region Orlické hory, včera připomněla konference s účastí polských partnerů. Spolupráci s organizací oceňuje vedle místních samospráv i Královéhradecký kraj.

11.září Kraj zajistí bezpečnost na školách a veřejných prostranstvích

Kraj zvýší bezpečnost veřejných prostranství

Královéhradecký kraj díky prostředkům z dotačního programu Ministerstva vnitra České republiky zvýší ochranu a zabezpečení veřejných prostranství, takzvaných měkkých cílů. Dotaci za více jak jeden milion korun použije na pořízení mobilních bezpečnostních prvků pro tři města v regionu.

10.září Domovu seniorů v Úpici pomůžou zaměstnanci z krajských sociálních zařízení

Domovu seniorů v Úpici pomůžou zaměstnanci z krajských sociálních zařízení

V krajském sídle ve středu 9. září zasedala bezpečnostní rada kraje. Hejtman Jiří Štěpán ji svolal z důvodu šíření nákazy covid-19 v soukromém domově pro seniory Beránek v Úpici na Trutnovsku. V sociálním zařízení jsou podle hygieniků aktuálně desítky nakažených. Kraj do zařízení vyšle na pomoc zaměstnance svých domovů pro seniory.

9.září Příprava výběru železničních dopravců pokračuje

Příprava výběru železničních dopravců pokračuje

Tým pod vedením prvního náměstka Martina Červíčka, jehož členy jsou také radní Pavel Hečko, krajský zastupitel Petr Koleta, ale i zástupci advokátní kanceláře a pracovníci krajského odboru dopravy, jednal s drážními dopravci, kteří projevili zájem o provozování osobní železniční dopravy v kraji v příštích 10 letech.

9.září Domky rodinného typu poslouží lidem se zdravotním postižením

Domky rodinného typu poslouží lidem se zdravotním postižením

Královéhradecký kraj zahájil v Třebechovicích výstavbu dvou rodinných domů pro osoby se zdravotním postižením. Zhruba za 47 milionů korun zde vznikne nové zázemí pro pobytové sociální služby s kapacitou 12 lůžek. Projekt nazvaný Transformace ÚSP pro mládež Kvasiny - výstavba v lokalitě Třebechovice pod Orebem nahrazuje kapacity sociální služby ústavního charakteru a umožní klientům žít běžný život srovnatelný se svými vrstevníky.

9.září Držitelkou ocenění Žena regionu se za Královéhradecký kraj stala Marcela Tobiášová – pěstounka, která se stará o ohrožené děti

Ženou regionu Královéhradeckého kraje je Marcela Tobiášová – pěstounka, která se stará o ohrožené děti

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Královéhradecký kraj stala Marcela Tobiášová. Pěstounka, která intenzivně pracuje na změnách v systému náhradní rodinné péče, koordinátorka rodinných konferencí a spoluzakladatelka spolku na podporu pěstounů. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Královéhradeckého kraje nejvíce hlasů.

8.září Unikátní program už vzkřísil na pět desítek varhan

Unikátní program už vzkřísil na pět desítek varhan

Královéhradecký kraj od roku 2008 vypisuje unikátní dotační program Obnova historických varhan, díky němuž se již podařilo zachránit 47 nástrojů. Za 12 let tak kraj přispěl na záchranu těchto historicky a umělecky cenných předmětů částkou 16,4 milionu korun. Celkově se proinvestovalo přes 22 milionů korun. Obnovené varhany představí veřejnosti nový festival konaný pod záštitou hejtmana.

7.září Oslavte s námi Den seniorů 17. září na Pivovarském náměstí

Oslavte s námi Den seniorů 17. září na Pivovarském náměstí

Ve čtvrtek 17. září se na Pivovarském náměstí v Hradci Králové uskuteční oslava Svátku seniorů. Zahraje STO Jazz Orchestra, skautská dechovka či kapela Allegro. Součástí programu bude i vyhlášení ceny sociálních služeb. Pro seniory je vstup volný, začíná se ve 12 hodin.