Aktuality

21.září Pět míst v kraji, kde osoby v karanténě či izolaci mohou odevzdat svůj hlas

Pět míst v kraji, kde osoby v karanténě či izolaci mohou odevzdat svůj hlas

Volební stanoviště pro hlasování z motorového vozidla (tzv. drive-in hlasování) pro volby do zastupitelstev krajů a do Senátu budou umístěná v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a Trutnově. Hlasovat zde bude možné ve středu 30. září 2020 od 7:00 do 15:00 hodin, a to výlučně z motorového vozidla.

21.září Informační centra hodnotila nejistou sezónu

Informační centra hodnotila nejistou sezónu

Setkání turistických informačních center (TIC) z Pardubického a Královéhradeckého kraje hostil letos Pardubický kraj v areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Pracovníci východočeských „íček“ se sešli, aby zhodnotili letošní sezónu a zároveň zkoordinovali plány do budoucna.

16.září Nové centrum v Trutnově poslouží duševně nemocným pacientům

Nové centrum v Trutnově poslouží duševně nemocným pacientům

Královéhradecký kraj dokončil v rámci projektu Centra duševního zdraví RIAPS v Trutnově stavbu nového zázemí pro poskytování služeb duševně nemocným pacientům. Investice za necelých 57 milionů korun zajistí lepší propojení zdravotních i sociálních služeb a umožní klientům využívat služby centra v domácím prostředí.

15.září Oprava pevnosti Dobrošov bude dražší. Vyjde skoro na 117 milionů korun

Oprava pevnosti Dobrošov bude dražší. Vyjde na 117 milionů korun

Rekonstrukce předválečné pevnosti Dobrošov na Náchodsku bude o 22,3 milionu korun dražší než se předpokládalo. Po zvýšení nákladů, které v pondělí 14. 9. schválili krajští zastupitelé, by celková investice do pevnosti Dobrošov, včetně stavebních prací, pořízení expozice a vybavení, měla být 116,9 milionů korun. Původní odhad činil 94,5 milionu korun. Uváděné částky jsou včetně DPH.

15.září Kraj zvýší doplatek svým nemocnicím o 58 milionů na 294 milionů korun

Kraj doplatí svým nemocnicím 294 milionů korun

Královéhradecký kraj svým nemocnicím přidal na vyrovnání ztrát 58,4 milionu korun na celkových 294,6 milionu korun. V pondělí 14. 9. o tom rozhodli na posledním zasedání před říjnovými volbami krajští zastupitelé. Nejvíce, 133,8 milionu korun, dostane Oblastní nemocnice Náchod, která je v kraji největší. Zbytek peněz si rozdělí nemocnice v Trutnově, Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem.

14.září Kraj významně podporuje dobrovolné hasiče

Kraj významně podporuje dobrovolné hasiče

Královéhradecký kraj v letošním roce poskytl dobrovolným hasičům téměř 31 milionů korun. Peníze pomohly s výstavbou nových zbrojnic a s jejich potřebnými opravami, dále s nákupem vozidel, techniky a dalšího vybavení včetně pořádání významných sportovních a kulturních akcí.