Aktuality

10.březen Vládní nařízení zavřelo školy a ruší kulturní akce

Vládní nařízení zavřela školy a ruší kulturní a sportovní akce

Dnes se od 18 hodin zakazují sportovní, kulturní, náboženské a další hromadné akce s účastí nad 100 osob. Od zítřka 11. března se ruší výuka na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. Neplatí to pro mateřské školy. Zákaz platí do odvolání, vláda bude situaci průběžně vyhodnocovat.

10.březen Krajské nemocnice přistoupily k plošnému zákazu návštěv

Krajské nemocnice přistoupily k plošnému zákazu návštěv

Všechny krajské nemocnice v souvislosti s výskytem onemocnění Covid-19 v Královéhradeckém kraji přistoupily k plošnému zákazu návštěv na lůžkových odděleních. Porodnice ale nadále vítají přítomnost otců u porodu (pokud nevykazují známky respiračního onemocnění), na oddělení šestinedělí už ale návštěvy chodit nesmějí.

9.březen Všechny krajské nemocnice zakázaly návštěvy

Všechny krajské nemocnice zakázaly návštěvy

V rámci preventivních opatření proti šíření nákazy koronavirem informujeme, že všechny krajské nemocnice přistupují ode dneška k plošnému zákazu návštěv na všech lůžkových oddělení až do odvolání. O případných dalších opatřeních vás budeme informovat i na facebookových stránkách Královéhradeckého kraje.

7.březen Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření týkající se karantény občanů, kteří se vrací z Itálie

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření týkající se karantény občanů, kteří se vrací z Itálie

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.

5.březen Školy opět mohou žádat do projektu Obědy do škol, nejpozději do 20. března

Školy opět mohou žádat do projektu Obědy do škol, nejpozději do 20. března

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo již 6. výzvu pro podávání žádostí v Operačním programu Potravinová a materiální pomoc. Pro následující školní rok je alokováno 100 milionů korun s možností navýšení v případě potřeby. Královéhradecký kraj se do projektu Obědy do škol zapojí v následujícím školním roce již počtvrté. V letošním školním roce se díky tomuto projektu v Královéhradeckém kraji stravuje téměř 495 dětí.

5.březen Vyšlo březnové číslo U nás v kraji

Vyšlo březnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo