Aktuality

25.září V Hradci Králové se oceňovali nejúspěšnější sportovci loňského roku

V Hradci Králové se oceňovali nejúspěšnější sportovci loňského roku

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové bylo dějištěm již jedenáctého vyhlášení ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje 2019. Mezi vítězi v deseti kategoriích je například silniční cyklista Jan Bárta či skibobista Dominik Harnach. V kategorii sportovních kolektivů triumfovaly Hradecké lvice nebo kata tým juniorek Spartaku Hradec Králové.

25.září Pod lízátky už je živo. V Hradci začaly krajské dožínky

Dožinkový trh v Hradci Králové se ruší

Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje rozhodla vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR a možným dalším opatřením o zrušení Dožínkového trhu, který byl plánovaný na sobotu 26.09.2020 v Hradci Králové a byl pořádán ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a OC Futurum.

24.září Domov důchodců Lampertice rozšíří své kapacity

Domov důchodců Lampertice rozšíří své kapacity

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci dvou objektů bývalé ubytovny v nedalekém Žacléři. Investice za téměř 145 milionů korun rozšíří kapacitu Domova Důchodců v Lamperticích o 52 sociálních lůžek. Termín ukončení stavebních prací je plánován na prosinec 2021.

23.září Kraj významně pomáhá dobrovolným hasičům

Kraj významně pomáhá dobrovolným hasičům

Za končící čtyřleté volební období poskytl Královéhradecký kraj dobrovolným hasičům téměř 100 milionů korun. Peníze pomohly s opravou a výstavbou nových zbrojnic, s nákupem vozidel, techniky a dalšího vybavení i s pořádáním významných sportovních a kulturních akcí.

23.září Příprava krajské strategie pro kulturu a památkovou péči míří do finále

Příprava krajské strategie pro kulturu a památkovou péči míří do finále

Analýza dat pro přípravu nové strategie pro kulturu a památkovou péči pro roky 2021–2027, která kraji umožní efektivněji podporovat kulturní dění na svém území, je hotová. Pracovníci odboru kultury krajského úřadu dokončují poslední detaily, například doplňující hodnocení kulturních a kreativních průmyslů, která je specifickou oblastí s těžko přístupnými daty.

23.září Česká pošta začne v Královéhradeckém kraji testovat mobilní poštu

Česká pošta začne v Královéhradeckém kraji testovat mobilní poštu

Česká pošta od 1. října vyšle do Královéhradeckého kraje první vůz mobilní pošty. V přestavěné dodávce klienti získají veškeré základní poštovní i finanční služby, které by dostali i v kamenné pobočce. Tímto krokem chce Česká pošta udržet dostupnost svých služeb i v nejmenších obcích. Kraj tuto iniciativu vítá a podporuje.

22.září Kraj udělil Ceny sociálních služeb

Kraj udělil Ceny sociálních služeb

Královéhradecký kraj ocenil města, organizace i jednotlivce Cenou sociálních služeb, která má za cíl upozornit a především ocenit výjimečné a úspěšné projekty a činnosti osobností v oblasti sociálních služeb.

22.září Nový pavilon jičínské nemocnice má zelenou. Kraj vyhlásí tendr na zhotovitele

Nový pavilon jičínské nemocnice má zelenou. Kraj vyhlásí tendr na zhotovitele

Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavebních prací nového pavilonu Oblastní nemocnice Jičín. Nejvyšší cenová nabídka veřejné zakázky může být 534 milionů korun bez DPH. V ceně je také opce ve výši 60 milionů korun na vybudování náhradního zdroje energie. Stavební práce by mohly začít na jaře roku 2021.