Aktuality

13.březen V sídle kraje se kvůli koronaviru sešel krizový štáb

V sídle kraje se kvůli koronaviru sešel krizový štáb

Krizový štáb Královéhradeckého kraje v pátek projednal nová nařízení vlády související s vyhlášením nouzového stavu. Kraj očekává v průběhu pátku a soboty zásilku respirátorů od ministerstva zdravotnictví. Složky krajského integrovaného záchranného systému jsou soběstačné a disponují v tuto chvíli s dostatkem ochranných pomůcek.

13.březen Krajská nemocnice v Trutnově bude vyšetřovat vzorky

Krajská nemocnice v Trutnově bude vyšetřovat vzorky

Oblastní nemocnice v Trutnově je na seznamu pracovišť, která budou vyšetřovat vzorky na přítomnost koronaviru. VYŠETŘENÍ VŠAK JEŠTĚ NEŽÁDEJTE!! Nemocnice spustí testování nejpravděpodobněji ve 13. týdnu (tj. od 23. od 29. března), protože čekají na dodávku setů potřebných k vyšetření.

13.březen Hejtman na pátek svolal krizový štáb

Hejtman na pátek svolal krizový štáb

Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje ve čtvrtek projednala nová nařízení vlády souvisejících s vyhlášením nouzového stavu z důvodu šíření koronaviru v ČR. Hejtman Jiří Štěpán na páteční 11. hodinu svolal krizový štáb, který v celé věci šíření nákazy bude dále jednat.

12.březen Vláda České republiky vyhlásila nouzový stav

Vláda ČR vyhlásila nouzový stav

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

11.březen Krajský úřad bude uzavřen pro veřejnost od 12. března

Krajský úřad je uzavřen pro veřejnost od 12. března

V souvislosti s vydaným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR s rozšířením onemocnění COVID-2019 se ředitelka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje rozhodla úplně zrušit úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Rozhodnutí je účinné od 12. března 2020 až do odvolání. Veškerá podání je možné činit na podatelně v přízemí krajského úřadu. Veřejnost může kontaktovat zaměstnance krajského úřadu také prostřednictvím emailu či telefonicky.

10.březen Kraj bude distribuovat ochranné pomůcky pro nemocnice a praktické lékaře

Kraj bude distribuovat ochranné pomůcky pro nemocnice a praktické lékaře

Bezpečnostní rada kraje v úterý 10. 3. jednala o novém vládním nařízení o uzavření škol a zákazu akcí nad 100 osob. Jedním z témat bylo i rozdělení roušek a respirátorů, které v tomto týdnu centrálně nakupuje ministerstvo zdravotnictví a dodá na několik desítek odběrných míst v ČR. Královéhradecký kraj toto místo oznámí do konce týdne.