Aktuality

18.březen Královéhradecký kraj nařídil zakrývání dýchacích cest na veřejnosti

Královéhradecký kraj nařídil zakrývání dýchacích cest na veřejnosti

Z důvodu prevence před šířením koronaviru Královéhradecký kraj od středy 18. 3. 2020 od 12:00 vydal pro celé území kraje nařízení o zakrývání dýchacích cest osob na veřejnosti. Lidé tak musí mít při pohybu na veřejných prostranstvích zakrytá ústa rouškami, šátky či respirátory.

18.březen Kraj nakoupil 87 tisíc chirurgických roušek. Dalších 6 tisíc dostal darem

Kraj nakoupil 87 tisíc chirurgických roušek. Dalších 6 tisíc dostal darem

Společnost Medilab ČR z Českého Meziříčí dodala Královéhradeckému kraji 87 tisíc chirurgických roušek. Dalších 6 tisíc firma kraji darovala pro jeho nemocnice a pro mateřské školy. V celé republice je nedostatek ochranných pomůcek pro boj s koronavirem, které krajům přislíbil dodat stát. Kraj proto hledá další možnosti, jak tyto prostředky zajistit pro všechny v první linii střetu s touto nákazou.

17.březen Zasedání krajského zastupitelstva přesunuto na 30. března

Zasedání krajského zastupitelstva je přesunuto na 30. března

Rada Královéhradeckého kraje rozhodla o změně termínu zasedání krajského zastupitelstva z původního termínu 23. března na 30. března z důvodu vládního usnesení, kterým zakázala volný pohyb osob na celém území České republiky.

16.březen Stanovení provozní doby krajského úřadu v období 16. – 24. 3. 2020

Stanovení provozní doby krajského úřadu v období 16. – 24. 3. 2020

Prostory krajského úřadu byly veřejnosti uzavřeny. Navštívit krajský úřad lze pouze po předchozí telefonické, resp. elektronické dohodě s konkrétním zaměstnancem. Následně, po dohodě, je provozní doba pro návštěvu, a to pouze v nezbytně nutných, resp. neodkladných případech takto:

16.březen Důležité kontakty ke koronaviru

Důležité kontakty ke koronaviru

Vláda ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, kraje, Státní zdravotní ústav, hygienické stanice i pojišťovny zřídily infolinky kvůli postupu nemoci COVID-19. Pro seniory a osoby, kteří o seniory pečují, funguje speciální informační Linka seniorů. Zároveň vznikly webové stránky Sousedskapomoc.cz, které mohou využít dobrovolníci, kteří by rádi zajistili doručování potravin a léků osobám nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Organizace Křesadlo Hradec Králové zřídila infolinku pro osoby s poruchou autistického spektra.

16.březen Finanční správa reaguje na aktuální situaci

Finanční správa reaguje na aktuální situaci

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

16.březen Vláda kvůli šíření epidemie koronaviru omezila volný pohyb osob na nezbytné minimum

Vláda kvůli šíření epidemie koronaviru omezila volný pohyb osob na nezbytné minimum

Na mimořádném jednání vlády v neděli 15. března 2020 vláda Andreje Babiše rozhodla v rámci preventivních kroků proti šíření koronaviru SARS CoV-2 o dalších mimořádných opatřeních. Od půlnoci 16. března až do 24. března 6.00 ráno vyhlásila omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky. Prodloužila rovněž opětovné zavedení ostrahy hranic.