Aktuality

2.říjen Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu odběrných míst na Covid-19

Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu odběrných míst na Covid-19

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o vyšetření na Covid-19 rozšíří od pondělí 5. 10. 2020 dvě z pěti odběrných míst v nemocnicích Královéhradeckého kraje provozní dobu na osm hodin denně, včetně víkendů. Odběrový stan náchodské nemocnice tak bude otevřen každý den od 8 do 16 hodin, trutnovské odběrné místo bude v provozu ve všední dny od 7 do 15 hodin. Trutnovská nemocnice od pondělí také znovu začne vyšetřovat i samoplátce.

1.říjen Kraj podepsal memorandum s odbornými hospodáři

Kraj podepsal memorandum s odbornými hospodáři

Zástupci okresních mysliveckých spolků v Trutnově, Náchodě, Hradci Králové a zástupci Východočeského rybářského svazu ve spolupráci s Lesnicko dřevařským vzdělávacím institutem zahájili společné jednání o vzájemné spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Cílem setkání bylo vytvoření platformy spolupráce mezi jednotlivými odbornými hospodáři a krajským úřadem.

30.září Krajskou stavbou roku 2020 je rozhledna na Velké Deštné

Krajskou stavbou roku 2020 je rozhledna na Velké Deštné

Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Orlických horách – nová rozhledna na Velké Deštné – se ode dneška může pyšnit titulem Stavba roku 2020 Královéhradeckého kraje. Rozhodla o tom odborná porota, která udělila ještě pět dalších ocenění. O titul se letos ucházelo 15 staveb.

25.září Muzeum východních Čech nabízí veřejnosti zhlédnout sbírkové bohatství kraje

Muzeum východních Čech nabídne veřejnosti zhlédnout sbírkové bohatství kraje

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo ve spolupráci s devatenácti muzei v kraji výstavu s názvem Poklady sbírek Královéhradeckého kraje. Veřejnost má tak možnost zhlédnout nejzajímavější exponáty ze sbírkového bohatství muzeí Královéhradeckého kraje. Výstava potrvá od 25. září do 21. února příštího roku v Muzeu východních Čech.

25.září Hejtman Štěpán byl hostem diskuze kongresu pro maloobchodníky Samoška

Hejtman Štěpán byl hostem diskuze kongresu pro maloobchodníky Samoška

V Praze se ve čtvrtek 24. září uskutečnil 25. ročník kongresu na podporu maloobchodního trhu Samoška. Jeho cílem bylo informovat a inspirovat domácí obchodníky a pomoci jim lépe obstát v konkurenci velkých podniků. Jedním z výstupů kongresu byla také panelová diskuze, jejíž hostem byl hejtman Jiří Štěpán.