Aktuality

13.říjen Trutnovská nemocnice rozšiřuje provozní dobu odběrného místa na Cov-19

Trutnovská nemocnice rozšiřuje provozní dobu odběrného místa na Cov-19

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o vyšetření na Covid-19 a zhoršující se epidemiologické situaci rozšíří od tohoto týdne trutnovská nemocnice provozní dobu odběrového stanu. Nově budou trutnovští zdravotníci odběry provádět také o víkendu, v sobotu i v neděli od 7 do 15 hodin. K odběrům je však nutné se předem objednat.

12.říjen Oblastní nemocnice Náchod hledá zdravotníky na pomoc s covid-19

Oblastní nemocnice Náchod hledá zdravotníky na pomoc s covid-19

Krajská Oblastní nemocnice Náchod dnes vyzvala zdravotníky z regionu k pomoci se zvládnutím epidemie covidu-19. Ze 76 lůžek pro nemocné s covidem má nemocnice zaplněny asi dvě třetiny a čeká další nárůst. Chystá proto vytvoření dalších 20 lůžek v Náchodě a deseti v Jaroměři. Ve výzvě k hledání pomocníků se zdravotnickým vzděláním to uvedl ředitel náchodské nemocnice Jan Mach. Všechny krajské nemocnice by chtěly získat na pomoc 55 mediků.

9.říjen Krajský úřad Královéhradeckého kraje od pondělí omezí úřední hodiny

Krajský úřad od pondělí omezí úřední hodiny

Lidé budou moci od pondělí 12. 10. navštívit Krajský úřad Královéhradeckého kraje jen v omezené době – v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 11 do 16 hodin. K tomuto kroku úřad přistoupí z důvodu minimalizace šíření nákazy covid-19.

8.říjen Kraj nechá zpracovat projekt rekonstrukce stájí v Kostelci nad Orlicí

Kraj nechá zpracovat projekt rekonstrukce stájí v Kostelci nad Orlicí

Žáci Střední zemědělské školy a středního odborného učiliště v Kostelci nad Orlicí by za několik let mohli využívat nové odborné učebny a zázemí v objektu bývalých stájí v areálu školy. Ten by měl po rekonstrukci v hodnotě okolo 35 milionů korun bez daně opět sloužit potřebám praktické výuky zemědělských oborů.

7.říjen Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

7.říjen Kraj podpoří bezpečné používání internetu

Kraj podpoří bezpečné používání internetu

Krajští radní schválili finanční podporu ve výši 100 tisíc korun na projekt Kraje pro bezpečný internet (KPBI). Z této částky poskytnou formou dotace Kraji Vysočina 50 tisíc korun na jeho realizaci. Se zásadami bezpečného používání internetu projekt ročně seznámí přes 37 tisíc žáků ze všech regionů České republiky. Královéhradecký kraj se do těchto aktivit zapojuje již posedmé.

6.říjen Na hradecké Vocelovce seřizují zdrama světlomety

Na hradecké Vocelovce seřizují zdarma světlomety

Kontrolu a správné seřízení světlometů u automobilu či motocyklu nabídne zdarma všem řidičům Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vocelova v Hradci Králové. V rámci preventivně bezpečnostní akce „Vidět a být viděn" mohou řidiči od 12. do 16. října vždy od 8,30 do 13,00 hodin přijet do Centra odborného vzdělávání pro automobilový průmysl a dopravu ve Vážní ulici, kde klasické i nejmodernější světlomety bezplatně pod odborným vedením seřídí žáci školy.