Aktuality

21.březen Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech

Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech

Ministr vnitra Jan Hamáček v pátek uvedl, že by se lidé cestující z místa svého trvalého bydliště měli vyvarovat kontaktu s dalšími lidmi. Někteří z nich totiž nedodržují karanténní opatření a na venkově vyrážejí mezi tamní obyvatele. Hejtman Jiří Štěpán vyzývá občany ke zvážení nezbytných cest na chaty a do přírody.

20.březen V rámci celostátních změn jízdních řádů dochází ke změnám v železniční dopravě na území Královéhradeckého kraje. Změny budou platit od 9. prosince 201

K omezení spojů dojde i na železnici

V reakci na šíření onemocnění COVID-19 zavádí Královéhradecký kraj mimořádná opatření v dopravě s cílem ochránit personál dopravních společností i cestující. S národním železničním dopravcem České dráhy, a. s. se domluvil na dočasném snížení rozsahu objednaného dopravního výkonu v regionální drážní dopravě od pondělí 23. 3. 0:00.

19.březen Vláda zavedla povinnost nosit ochranné prostředky a vyčlenila seniorům čas pro nakupování potravin

Vláda zavedla povinnost nosit ochranné prostředky a vyčlenila seniorům čas pro nakupování potravin

Vláda na mimořádném zasedání ve středu 18. března 2020 schválila několik nových opatření v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru. Zavádí zákaz pohybu a pobytu mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Zároveň se pro seniory nad 65 let speciálně vyčlenil čas k nakupování potravin, a to od 10.00 do 12.00 hodin. Pro pendlery pracující v zahraničí budou platit přísnější pravidla vycházení.

19.březen Informace o konání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje

Informace o konání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje

27. zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, původně plánované na termín 23.03.2020, se uskuteční dne 30.03.2020 od 11:00 hodin. Průběh zasedání a jeho program je podrobněji popsán v přiloženém DODATKU k oznámení o konání 27. zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

19.březen Do škol míří digitální pohotovost, která pomůže se vzděláváním žáků mimo školu

Do škol míří digitální pohotovost, která pomůže se vzděláváním žáků mimo školu

V souvislosti s mimořádnými bezpečnostními opatřeními vlády České republiky kvůli šíření koronaviru jsou od minulého týdne zavřené základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy. V reakci na to Královéhradecký kraj nabízí školám a jejich prostřednictvím i žákům a jejich rodičům podporu on-line výuky. Seznam elektronických výukových materiálů je na webových stránkách www.skolysobe.cz.

19.březen Nemocnice Královéhradeckého kraje vyčleňují oddělení pro péči o pacienty s podezřením na COVID-19

Nemocnice Královéhradeckého kraje vyčleňují oddělení pro péči o pacienty s podezřením na COVID-19

Oblastní nemocnice Náchod, Trutnov a Jičín připravují samostatná lůžková oddělení pro záchyt pacientů s respiračními potížemi, kteří mají podezření na nákazu koronavirem. Součástí těchto oddělení budou speciální ambulance, v nichž bude pracovat personál vyškolený pro provádění stěrů pro vyšetření na Covid-19. Mikrobiologická laboratoř v trutnovské nemocnici se zároveň připravuje na provádění testů na toto onemocnění.