Aktuality

19.srpen Tiskové prohlášení k uzavření obchvatu Opočna

Tiskové prohlášení k uzavření obchvatu Opočna

Královéhradecký kraj obdržel informaci o kroku stavebního úřadu v Dobrušce ve věci nového silničního obchvatu v Opočně. V dané věci se kraj spojil se zhotovitelem stavby, který bezodkladně přijal opatření podle výzvy stavebního úřadu a část obchvatu uzavřel.

19.srpen Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Královéhradecký kraj nakoupil téměř 6 tisíc kusů stavebnic ROTO Abeceda pro děti, které nastoupí 1. září do prvních tříd všech základních škol bez ohledu na zřizovatele. Jedná se o kreativní sadu plochých dílků se šrouby a maticemi na podporu jemné motoriky a technické představivosti v celkové hodnotě 580 tisíc korun.

14.srpen Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 13 politických stran, hnutí a koalic. Jednu kandidátní listinu musel krajský úřad odmítnout z důvodu opožděného podání. Celkem tři volební strany provedly do 3. srpna na kandidátní listině změny, které spočívaly v doplnění kandidátů či změně v jejich pořadí.

13.srpen Kraj ocení dobrovolníky za obnovu architektonického dědictví

Kraj ocení dobrovolníky za obnovu architektonického dědictví

Rada kraje schválila vyhlašování Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví, významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči v Královéhradeckém kraji. Rada bude ocenění udělovat každoročně od roku 2021. Letošní ročník kraj považuje za pilotní, cenu obdrží pouze jeden laureát, a to Komitét pro udržování památek z války 1866.

13.srpen Peníze z Operačního programu Zaměstnanost podpořily vznik chráněného bydlení pro občany se zdravotním postižením

Peníze z Operačního programu Zaměstnanost podpořily vznik chráněného bydlení pro občany se zdravotním postižením

Tři chráněná bydlení v Kostelci nad Orlicí a v Týništi nad Orlicí již úspěšně naplno fungují. Svůj nový domov v rekonstruovaných rodinných domcích najde celkem 18 uživatelů se zdravotním postižením, kteří přejdou z ústavních služeb v Kvasinách a Rychnově nad Kněžnou. Provoz těchto zařízení je podpořen z prostředků projektu Komunitní služby pro osoby se zdravotním postižením v Královéhradeckém kraji. Projekt podpoří i dvě zařízení chráněného bydlení ve Dvoře Králové nad Labem, kde žije 11 osob se zdravotním postižením. Služby budou nastaveny tak, aby docházelo k posilování kompetencí uživatelů potřebných k samostatnému životu.

12.srpen Řemeslnou školu v Jaroměři povede nový ředitel

Řemeslnou školu v Jaroměři povede nový ředitel

Rada Královéhradeckého kraje schválila jmenování nového ředitele Střední školy řemeslné v Jaroměři. Petr Valášek, který byl konkurzní komisi označen za vhodného kandidáta pro danou pracovní pozici, povede školu od 1. září 2020.

12.srpen První etapa dostavby a modernizace náchodské nemocnice je téměř u konce. Nové pavilony prošly kolaudací

První etapa dostavby a modernizace náchodské nemocnice je téměř u konce. Nové pavilony prošly kolaudací

Po téměř 26 měsících od začátku stavebních prací v areálu náchodské nemocnice je první etapa dostavby a modernizace téměř u konce. Královéhradecký kraj totiž obdržel oficiální kolaudační souhlas pro nové budovy J a K a k nim navazující stavební objekty. Pacienti by zmodernizovanou část nemocnice měli začít navštěvovat zkraje příštího roku.