Aktuality

2.září Hejtman předal záslužné medaile policistům

Hejtman předal záslužné medaile policistům

Vzhledem ke zrušení květnových oslav „Dne kraje“ a nyní také akce „Bezpečné nábřeží“ přistoupil hejtman Jiří Štěpán k předání záslužných medailí Královéhradeckého kraje II. stupně v komornějším duchu. S příslušníky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se dnes sešel v sídle krajského úřadu.

2.září Královéhradecký kraj oslaví dvacetiny a ocení významné osobnosti

Královéhradecký kraj oslaví dvacetiny a ocení významné osobnosti

Královéhradecký kraj v letošním roce slaví 20. výročí od svého vzniku. Při této příležitosti kraj pořádá oslavu tohoto mimořádného jubilea, které se uskuteční v sobotu 5. září v Hradci Králové. Součástí oslav bude kromě bohatého hudebního programu také ocenění významných osobností z regionu a nejlepších regionálních potravin.

31.srpen Nový domov pro seniory v Opočně začne sloužit na jaře 2022

Nový domov pro seniory v Opočně začne sloužit na jaře 2022

Královéhradecký kraj a jednatel firmy Valc, s.r.o. dnes uzavřeli smlouvu na vybudování domova pro seniory v bývalém areálu nemocnice Opočno. Za zhruba 90 milionů korun zde vzniknou nové prostory pro pobytové služby seniorů s kapacitou 47 sociálních lůžek. Předpoklad zahájení stavebních prací je v září tohoto roku s plánovaným termínem ukončení v březnu 2022.

31.srpen Krajský úřad nařídil od 1. září zakrývání dýchacích cest uvnitř budovy

Krajský úřad nařídil od 1. září zakrývání dýchacích cest uvnitř budovy

Krajský úřad Královéhradeckého kraje z důvodu prevence před šířením koronaviru od úterý 1. 9. 2020 nařídil uvnitř budovy používat ochranné pomůcky dýchacích cest. Lidé tak musí mít při pohybu ve vnitřních prostorách krajského úřadu zakrytá ústa rouškami, šátky či respirátory. Úřední hodiny se nemění.

28.srpen Kraj hodlá nakoupit nové přístroje pro dvorskou nemocnici

Kraj hodlá nakoupit nové přístroje pro dvorskou nemocnici

Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí investiční dotace za více jak 2,3 milionu pro Městskou nemocnici Dvůr Králové nad Labem na pořízení videokolonoskopu a echokardiografu. Pokud tento záměr podpoří krajští zastupitelé 14. září, dojde k výběru dodavatele na požadované vybavení.

28.srpen Mladí sportovci se mohou těšit do Olomouce

Mladí sportovci se mohou těšit do Olomouce

Rada Královéhradeckého kraje schválila účast mladých sportovců na Hrách X. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se budou konat v Olomouckém kraji 20. až 25. června 2021. V návrhu rozpočtu Královéhradeckého kraje je na olympiádu vyčleněna částka 2,5 milionu korun.

28.srpen Bezpečné nábřeží se letos neuskuteční

Bezpečné nábřeží se letos neuskuteční

Letos se neuskuteční prezentační akce složek Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje Bezpečné nábřeží. Důvodem je především vysoké riziko nákazy koronavirem pro příslušníky bezpečnostních složek.

28.srpen Hrad Potštejn se vrátí do časů Karla IV.

Hrad Potštejn se vrátí do časů Karla IV.

Královéhradecký kraj ve spolupráci se společností More.is.More vyvinul mobilní aplikaci, s jejíž pomocí mohou lidé při návštěvě hradu Potštejn nahlédnout do historie. Naskenovaná data zároveň poslouží pro uchování památky do budoucna.

27.srpen V Trutnově vzniká regionální Poradenské a vzdělávací centrum

V Trutnově vzniká regionální Poradenské a vzdělávací centrum

Královéhradecký kraj buduje v Trutnově regionální Poradenské a vzdělávací centrum při zdejší pedagogicko-psychologické poradně. To bude klientům poskytovat služby ve zrekonstruovaném objektu bývalého internátu České lesnické akademie. Projekt nového centra vyjde na 67 milionů korun s termínem ukončení stavebních prací zhruba za 18 měsíců.