Aktuality

9.říjen Krajský úřad Královéhradeckého kraje od pondělí omezí úřední hodiny

Krajský úřad od pondělí omezí úřední hodiny

Lidé budou moci od pondělí 12. 10. navštívit Krajský úřad Královéhradeckého kraje jen v omezené době – v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 11 do 16 hodin. K tomuto kroku úřad přistoupí z důvodu minimalizace šíření nákazy covid-19.

8.říjen Kraj nechá zpracovat projekt rekonstrukce stájí v Kostelci nad Orlicí

Kraj nechá zpracovat projekt rekonstrukce stájí v Kostelci nad Orlicí

Žáci Střední zemědělské školy a středního odborného učiliště v Kostelci nad Orlicí by za několik let mohli využívat nové odborné učebny a zázemí v objektu bývalých stájí v areálu školy. Ten by měl po rekonstrukci v hodnotě okolo 35 milionů korun bez daně opět sloužit potřebám praktické výuky zemědělských oborů.

7.říjen Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

7.říjen Kraj podpoří bezpečné používání internetu

Kraj podpoří bezpečné používání internetu

Krajští radní schválili finanční podporu ve výši 100 tisíc korun na projekt Kraje pro bezpečný internet (KPBI). Z této částky poskytnou formou dotace Kraji Vysočina 50 tisíc korun na jeho realizaci. Se zásadami bezpečného používání internetu projekt ročně seznámí přes 37 tisíc žáků ze všech regionů České republiky. Královéhradecký kraj se do těchto aktivit zapojuje již posedmé.

6.říjen Na hradecké Vocelovce seřizují zdrama světlomety

Na hradecké Vocelovce seřizují zdarma světlomety

Kontrolu a správné seřízení světlometů u automobilu či motocyklu nabídne zdarma všem řidičům Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vocelova v Hradci Králové. V rámci preventivně bezpečnostní akce „Vidět a být viděn" mohou řidiči od 12. do 16. října vždy od 8,30 do 13,00 hodin přijet do Centra odborného vzdělávání pro automobilový průmysl a dopravu ve Vážní ulici, kde klasické i nejmodernější světlomety bezplatně pod odborným vedením seřídí žáci školy.

2.říjen Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu odběrných míst na Covid-19

Nemocnice v Náchodě a v Trutnově rozšiřují provozní dobu odběrných míst na Covid-19

Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o vyšetření na Covid-19 rozšíří od pondělí 5. 10. 2020 dvě z pěti odběrných míst v nemocnicích Královéhradeckého kraje provozní dobu na osm hodin denně, včetně víkendů. Odběrový stan náchodské nemocnice tak bude otevřen každý den od 8 do 16 hodin, trutnovské odběrné místo bude v provozu ve všední dny od 7 do 15 hodin. Trutnovská nemocnice od pondělí také znovu začne vyšetřovat i samoplátce.

1.říjen Kraj podepsal memorandum s odbornými hospodáři

Kraj jednal o budoucím memorandu s odbornými hospodáři

Zástupci okresních mysliveckých spolků v Trutnově, Náchodě, Hradci Králové a zástupci Východočeského rybářského svazu ve spolupráci s Lesnicko dřevařským vzdělávacím institutem zahájili společné jednání o vzájemné spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Cílem setkání bylo vytvoření platformy spolupráce mezi jednotlivými odbornými hospodáři a krajským úřadem.

30.září Krajskou stavbou roku 2020 je rozhledna na Velké Deštné

Krajskou stavbou roku 2020 je rozhledna na Velké Deštné

Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Orlických horách – nová rozhledna na Velké Deštné – se ode dneška může pyšnit titulem Stavba roku 2020 Královéhradeckého kraje. Rozhodla o tom odborná porota, která udělila ještě pět dalších ocenění. O titul se letos ucházelo 15 staveb.