Aktuality

11.únor Hradecký stadion pro výcvik a požární sport začal opět sloužit sportovcům

Kraj významně podporuje i profesionální hasiče

Během čtyř let poskytl Královéhradecký kraj Hasičskému záchrannému sboru (HZS) Královéhradeckého kraje přes 11 milionů korun na investiční akce. Profesionální hasiči s krajskou podporou nakoupili novou techniku a modernizovali některá svá pracoviště. Nejvíce peněz pomohlo několikaleté rekonstrukci hasičského stadionu v Hradci Králové.

11.únor Nejoblíbenější učitelkou kraje je Petra Chmelíková

Nejoblíbenější učitelkou kraje je Petra Chmelíková

Nejoblíbenější pedagožkou ze základních, středních a uměleckých škol Královéhradeckého kraje se stala Petra Chmelíková. Učitelce zeměpisu a tělesné výchovy na Základní škole 5. května ve Dvoře Králové nad Labem k postupu do semifinále pomohli také její žáci při prezentaci své favoritky před odbornou porotou. Petra Chmelíková díky zisku titulu Krajský Amos bude Královéhradecký kraj reprezentovat mezi šestnácti semifinalisty z celé republiky. O jejím případném postupu do celostátního finále se dozvíme 11. března.

7.únor Titulem Stavba roku se pyšní ELADA v Bystrém a vrchlabský „KRTEK“

Kdo získá titul Stavba roku 2020 Královéhradeckého kraje?

Zajímavé stavby všech kategorií mohou jejich investoři, stavitelé i projektanti až do 24. června přihlašovat do soutěže Stavba roku 2020 Královéhradeckého kraje. Výsledky 17. ročníku pořadatelé slavnostně vyhlásí koncem roku. Titulem z minulých ročníků se pyšní například Stezka korunami stromů v Krkonoších, Petrof Gallery, administrativně provozní objekt firmy Wikov v Hronově, vzdělávací centrum v revitalizovaném klášteře v Broumově, pekárna v Choustníkově Hradišti, digitální planetárium v Hradci Králové nebo bývalá cihelna ve Svobodných Dvorech.

7.únor Přijďte diskutovat do Adalberitina na téma Zdraví, alkohol a obezita

Přijďte diskutovat do Adalbertina na téma Zdraví, alkohol a obezita

V úterý 11. února 2020 od 17:30 hodin se v Adalbertinu v Hradci Králové uskuteční veřejná diskuze Univerzity Karlovy na téma „Zdraví – alkohol a obezita“, kterou univerzita pořádá v rámci projektu „Česko! A jak dál?“. O aktuálním stavu konzumace alkoholu v ČR, výskytu obezity, zdravotních rizicích a možných opatřeních bude s veřejností debatovat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, a další.

7.únor Záchranáři dostanou novou výjezdovou základnu a školicí centrum v Temném Dole

Záchranáři dostanou novou výjezdovou základnu a školicí centrum v Temném Dole

Za více jak 40 milionů korun vznikne v Temném Dole nové výjezdové stanoviště a školicí centrum pro Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje. Stavební práce začnou nejpozději v dubnu letošního roku. Většinu částky projektu pokryje evropské dotace, zbylou částku zaplatí kraj ze svého rozpočtu.

6.únor Kraj letos vyplatil už 1,8 milionu korun za škody způsobené vlky

Účet za škody způsobené vlky loni přesáhl 2,2 milionu korun

Královéhradecký kraj od roku 2016 prostřednicím ministerstva financí vyplácí chovatelům náhrady škody způsobené na vybraných hospodářských zvířatech vlkem. Konečná bilance za rok 2019 je oproti předchozím rokům rekordní. Královéhradecký kraj vyřídil 34 žádostí na náhradu škody za více jak 2,2 milionu korun.

6.únor Provoz zubních pohotovostí v Královéhradeckém kraji zůstává zachován

Provoz zubních pohotovostí v Královéhradeckém kraji zůstává zachován

Lidé v Královéhradeckém kraji budou moci i nadále využívat pohotovostní služby v oboru zubního lékařství ve všech stávajících oblastech. Rada kraje totiž schválila nové smlouvy na zajištění zubních pohotovostí v regionu. Královéhradecký kraj za to ročně zaplatí téměř tři miliony korun.

6.únor Včasnou likvidaci kůrovce hodlá kraj finančně motivovat

Podpora vlastníků lesů na likvidaci kůrovcové kalamity pokračuje i letos

Vlastníci lesních pozemků na území Královéhradeckého kraje se mohou na krajský úřad obrátit o pomoc při likvidaci kůrovcové kalamity i v letošním roce. Krajští radní schválili podmínky dotačního programu na asanaci napadeného dříví. Mezi vlastníky lesů hodlá kraj rozdělit 10 milionů korun.