Aktuality

26.říjen Open Data Hackathon 2020: Vítězná aplikace mapuje skatespoty

Open Data Hackathon 2020: Vítězná aplikace mapuje skatespoty

Druhý ročník programátorské soutěže Open Data Hackathon se uskutečnil ve dnech 21. a 22. října 2020 a zúčastnilo se ho osm studentských týmů. Vítězným projektem se stala aplikace Skatepoint mapující oficiální i neoficiální skatespoty, kterou vyvinul tým z hradecké Střední školy a vyšší odborné školy aplikované kybernetiky. Soutěž proběhla prostřednictvím online platformy.

22.říjen Nová výzva v programu Interreg V-A Česká republika - Polsko reaguje na pandemii COVID-19

Nová výzva v programu Interreg V-A Česká republika - Polsko reaguje na pandemii COVID-19

V prioritní ose 4 (spolupráce institucí a komunit) programu Interreg V-A ČR - Polsko byla vyhlášena nová výzva, tentokrát s důrazem na probíhající pandemii COVID-19. Vzhledem k tomu, jakou situací procházejí oba partnerské státy a jaké komplikace tato situace způsobuje spolupracujícím institucím, bude v této výzvě kladen důraz na spolupráci jak v době pandemie, tak i po ní.

22.říjen Lékárníci radí, jak si zajistit léčivé přípravky během karantény

Lékárníci radí, jak si zajistit léčivé přípravky během karantény

Česká lékárnická komora zpracovala přehledný manuál, který ukazuje všem pacientům bez možnosti vycházet ze svých domovů postup, jak jim může být poskytnuta kompletní lékárenská péče včetně zajištění potřebných léků. Lékárny totiž díky svým přijatým opatřením fungují i v druhé vlně epidemie prakticky bez omezení.

21.říjen Na nejčastější dotazy ohledně onemocnění covid 19 odpovídá lékařka Eva Hanková

Na nejčastější dotazy ohledně onemocnění Covid-19 odpovídá lékařka Eva Hanková

MUDr. Eva Hanková je specialistkou v oboru infekční lékařství a vedle provozování infekční ambulance aktuálně v náchodské nemocnici pečuje o pacienty s onemocněním Covid-19. V rozhovoru s mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucií Chytilovou odpověděla na nejčastěji kladené dotazy spojené s tímto onemocněním.

19.říjen Domov U Biřičky je v karanténě. Koronavirus má jedna klientka

Domov U Biřičky je v karanténě. Koronavirus má jedna klientka

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se vyskytla nákaza covid-19 u jedné klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Domov je aktuálně v karanténě. Jak se nákaza do zařízení dostala, se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob.

16.říjen V nemocnicích začnou pomáhat studenti medicíny a budoucí zdravotní sestry

V nemocnicích začnou pomáhat studenti medicíny a budoucí zdravotní sestry

Studenti medicíny, budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelky – ti všichni by mohli v následujících dnech nastoupit do nemocnic a sociálních zařízení v Královéhradeckém kraji. Ty aktuálně potřebují na výpomoc až 247 studentů. Hejtman Jiří Štěpán proto tento týden podepsal povolávací dokument, který zajistí studentskou výpomoc v boji s covidem-19.

16.říjen Trutnovská nemocnice od pondělí pozastaví plánované operace

Trutnovská nemocnice od pondělí pozastaví plánované operace

Krajská nemocnice v Trutnově nebude od pondělí 19. října do odvolání provádět plánované chirurgické, ortopedické a gynekologické operace u objednaných pacientů. Cílem je vytvořit dostatečné množství lůžek pro akutní péči o pacienty s nemocí covid-19. Dosud tam byly neakutní operace omezené jen částečně, sdělila dnes ČTK mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová. Podle ní krajské nemocnice v Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem ve čtvrtek operovaly v plném rozsahu a Oblastní nemocnice Náchod, pod kterou spadá i nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, omezovala neakutní operace zatím jen k mírně.

15.říjen Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji přejde do prázdninového režimu

Veřejná doprava v kraji přejde do prázdninového režimu

Královéhradecký kraj dočasně omezí vybrané spoje ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Důvodem je uzavření škol, ke kterému přistoupila vláda kvůli rostoucímu šíření covid-19. Opatření začne platit v pondělí 19. 10. a potrvá do 1. 11.