Aktuality

11.říjen Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny

Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny

Vicepremiér vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívil závod Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Během návštěvy automobilky se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem, radním Václavem Řehořem a starosty přilehlých obcí, kterých se rozvíjející průmyslová zóna Solnice-Kvasiny dotýká.

11.říjen Výhodnou čipovou kartu IREDO už používá přes 60 tisíc cestujících, studenti si musí dát pozor na změny

Ceny jízdného se od prosince změní

Královéhradecký a Pardubický kraj upravily Tarif IREDO, který platí pro autobusy a vlaky ve východních Čechách. Jedná se o první změnu od roku 2013. Má kompenzovat nárůst ceny dopravního výkonu a inflaci. Nový tarif začne platit 15. 12. 2019.

10.říjen Kůrovec zaplnil aulu trutnovské lesárny

Kůrovec zaplnil aulu trutnovské lesárny

Další ze série seminářů věnovaných problematice kůrovcové kalamity přivedl do auly České lesnické akademie v Trutnově velké množství posluchačů. Diskutovat s nimi přišli hejtman Jiří Štěpán, krajští radní Pavel Hečko a Karel Klima a také lesníci Radomír Charvát a Martin Fojt. Cílem seminářů, které se ještě budou konat v Jičíně a Hradci Králové, je seznámit majitele lesů s možnostmi získání dotační podpory při zvládání následků kůrovcové kalamity.

9.říjen Nejlepší babičkou Královéhradeckého kraje se stala 91letá Jarmila Chudobová

Nejlepší babičkou Královéhradeckého kraje se stala 91letá Jarmila Chudobová

Krajské kolo ankety Babička roku vyhrála z celkem osmi soutěžících Jarmila Chudobová z Hradce Králové. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička a Babička sympatie, kterou volili diváci. Na druhém místě se umístila Pavlína Šťastná z Vrchlabí, třetí místo obsadila Jaroslava Hátlová z Hořic. Vítězka se zúčastní celorepublikového kola 18. listopadu na Výstavišti Flora Olomouc.

8.říjen Inovativní pedagogické fórum přinese nové informace a nápady do výuky

Inovativní pedagogické fórum přinese nové informace a nápady do výuky

Královéhradecký kraj pořádá pro ředitele a učitele základních a středních škol Inovativní pedagogické fórum zaměřené na finský model efektivního vzdělávání, strategii vzdělávací politiky České republiky do roku 2030 a řadu workshopů a diskuzí i z dalších zahraničních systémů v oblasti školství. Akce, kterou zaštítila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, se koná v budově krajského úřadu ve středu 16. října.

7.říjen Dnes poznáme výjimečnou ženu našeho regionu

Dnes poznáme výjimečnou ženu našeho regionu

Každý region má mnoho neobyčejných žen, které mnohdy nejen pracovní, ale i volný čas obětují pro ostatní. V Galerii moderního umění se dnes od 15 hodin uskuteční vyhlášení soutěže ŽENA REGIONU, která oceňuje úsilí výjimečných žen, zviditelní jejich smysluplnou práci a aktivity.

3.říjen Tripartita diskutovala o nedostatku učitelů i plánovaném sloučení krajských nemocnic

Tripartita diskutovala o nedostatku učitelů i plánovaném sloučení krajských nemocnic

Pravidelné jednání krajské tripartity se konalo na půdě krajského úřadu. Hlavními tématy byly plánovaná fúze krajských nemocnic, důraz na uvolnění finančních prostředků ze strany státu na opravy silnic II. a III. třídy a důležitost propojení školní výuky s budoucími zaměstnavateli. Opomenuta nebyla ani diskuze o oblasti sociálních věcí. Vedle hejtmana a členů krajské rady se jednání zúčastnili i zástupci významných zaměstnavatelů, odborů a některých státních institucí.

3.říjen Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.