Aktuality

4.červenec Nová silnice v centru Janských Lázních bude hotová v příštím roce

Začala oprava silnice mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou

Mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou začala rekonstrukce silnice II/327 v hodnotě přes 143 milionů korun. Většinu nákladů pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Práce zahrnují rekonstrukci vozovky a revitalizaci odvodnění.

3.červenec Z Hradce do Wroclavi vlakem? Kraj s Poláky vyjednává přímý spoj

Královéhradecký kraj obnovuje a rozšiřuje železniční spojení do Polska

Sezonní vlaky, které propojují česko-polské příhraničí, se již několik let těší velké oblibě turistů z obou zemí. Jejich provoz však letos začíná kvůli koronavirové krizi až nyní. Spoje na trase Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław znovu vyjedou v sobotu 4. 7. 2020. Vlaky na trase Trutnov – Královec – Lubawka – Kamienna Góra – Sędzisław začaly vozit cestující se začátkem letních prázdnin.

3.červenec Krajské kulturní organizace získaly dotaci na činnost

Krajské kulturní organizace získaly dotaci na činnost

Královéhradecký kraj přijal dotaci ministerstva kultury ve výši 1,15 milionu korun na podporu činnosti krajských příspěvkových organizací v oblasti kultury. Jedná se o Galerii výtvarného umění v Hradci Králové, Centrum podpory uměleckých aktivit IMPULS Hradec Králové a Muzeum a galerii Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou. Získané finanční prostředky použijí organizace například na realizaci projektů, edukační, výstavní a galerijní činnost.

2.červenec Kraj podporuje probouzející se kulturu, vydal brožuru s tipy na léto

Kraj podporuje probouzející se kulturu, vydal brožuru s tipy na léto

Královéhradecký kraj na podporu kultury, kterou citelně zasáhly vládní opatření proti šíření koronaviru, vydal informační brožuru Létem krajem. Zájemcům představuje nejzajímavější místa, instituce a kulturní události v kraji, a to včetně neobvyklých a méně známých lokalit.

2.červenec Královéhradecký kraj a jeho muzea navazují užší spolupráci s hledači detektorem kovů

Královéhradecký kraj a jeho muzea navazují užší spolupráci s hledači detektorem kovů

Královéhradecký kraj a krajská muzea zahajují systematickou spolupráci s hledači při záchraně archeologických nálezů. Pracovníci Muzea východních Čech v Hradci Králové budou pro uživatele detektorů pořádat školení a za pravidelnou spolupráci pro ně připravili odměny. Zapojena budou všechna ostatní muzea zřizovaná Královéhradeckým krajem, a také Muzeum Podkrkonoší v Trutnově. Cílem je zachránit co nejvíce historických artefaktů pro budoucí generace.

1.červenec Nová strategie pro kulturu a památkovou péči bude připravená v září

Nová strategie pro kulturu a památkovou péči bude připravená v září

Královéhradecký kraj úspěšně pokračuje v přípravě nové strategie pro kulturu a památkovou péči pro roky 2021–2027, která kraji umožní efektivněji podporovat kulturní dění na svém území. Jsou hotové analýzy i dotazníková šetření a nyní probíhá veřejné připomínkování. Strategie bude v prvním návrhu hotová do podzimu.

30.červen Kraj snížil energetickou náročnost budovy královédvorské střední školy

Kraj snížil energetickou náročnost budovy královédvorské střední školy

Královéhradecký kraj investoval 54 milionů včetně DPH do zateplení hlavní budovy školy a budovy laboratoří Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem. Její provoz je tak podstatně úspornější. Stavební práce začaly koncem roku 2018 a skončily na jaře 2020. Financování projektu pokryla dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši 20,5 milionu korun, zbytek uhradil Královéhradecký kraj.

29.červen Hradecká Štefánikovka získává světové renomé

Hradecká Štefánikovka získává světové renomé

Náměstkyně pro školství Martina Berdychová poděkovala pedagogům a žákům z Vyšší odborné školy a Střední školy ve Štefánikově ulici v Hradci Králové za skvělou reprezentaci Královéhradeckého kraje v Berlíně a za úspěch při tlumočení výukových bloků pro žáky prvního stupně základních škol v pořadu UčíTelka do znakového jazyka.