Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

7. 10. 2020 Autor: Lukáš Vaníček

Magazín U nás v kraji vychází každý měsíc v roce kromě srpna a je distribuován do každé domácnosti v Královéhradeckém kraji. Čtenáři v něm naleznou to nejzajímavější, co se v kraji za uplynulý měsíc odehrálo.

Vyšlo říjnové číslo U nás v kraji

Z obsahu vybíráme

Kraj dokončil stavbu dvou pavilonů v náchodské nemocnici

Královéhradecký kraj dokončil největší investici ve své historii. První etapa modernizace a dostavby Oblastní nemocnice Náchod si vyžádala 1,4 miliardy korun. Po 27 měsících jsou dva nové pavilony hotové a zahájí zkušební provoz, aby na začátku příštího roku začaly sloužit pacientům.

Královéhradecký kraj je druhým nejlepším Místem pro život

Porota unikátního srovnávacího průzkumu Místo pro život 2020 udělila Královéhradeckému kraji druhé místo. Lépe dopadlo pouze hlavní město Praha. Tento projekt vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Královéhradecký kraj získal loni prvenství.

Hejtman Štěpán ocenil významné osobnosti kraje

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ocenil Pamětní medailí hejtmana 19 významných osobností z regionu. Mezi nimi jsou vědečtí pracovníci, sportovci i dlouholetí dárci krve. Záslužnou medaili Královéhradeckého kraje získal in memoriam náčelník horské služby v Krkonoších Adolf Klepš.

Příprava výběru železničních dopravců pokračuje

Tým pod vedením prvního náměstka Martina Červíčka, jehož členy jsou také radní Pavel Hečko, krajský zastupitel Petr Koleta, ale i zástupci advokátní kanceláře a pracovníci krajského odboru dopravy, jednal s drážními dopravci, kteří projevili zájem o provozování osobní železniční dopravy v kraji v příštích 10 letech.

Domky rodinného typu poslouží lidem se zdravotním postižením

Královéhradecký kraj zahájil v Třebechovicích výstavbu dvou rodinných domů pro osoby se zdravotním postižením. Zhruba za 47 milionů korun zde vznikne nové zázemí pro pobytové sociální služby s kapacitou 12 lůžek. Projekt nazvaný Transformace ÚSP pro mládež Kvasiny - výstavba v lokalitě Třebechovice pod Orebem nahrazuje kapacity sociální služby ústavního charakteru a umožní klientům žít běžný život srovnatelný se svými vrstevníky.

K dostání i elektronicky

Pokud jste aktuální číslo zpravodaje nedostali do schránky, volejte na telefonní číslo 495 817 111, nebo nám napište na email: unasvkraji@kr-kralovehradecky.cz. Do zprávy uveďte vaši adresu a my zařídíme nápravu. U nás v kraji si můžete vyzvednout také osobně, a to v patnácti obcích s rozšířenou působností, konkrétně v místních turistických informačních centrech. Magazín si můžete přečíst také v elektronické podobě na našich stránkách, kde naleznete i archiv starších čísel.

Přejeme vám inspirativní čtení.