V kraji je přes tisíc případů covid-19. Od pondělí začne jednat pracovní skupina krizového štábu

5. 10. 2020 Autor: Dan Lechmann

V Královéhradeckém kraji je více jak tisíc aktivních případů nákazy covid-19. Současnou situaci proto projednala na mimořádném jednání bezpečnostní rada kraje. Od pondělí kraj aktivuje stálou pracovní skupinu krizového štábu.

Situace v našem kraji je vážná, ale není kritická. Je potřeba, aby naše nemocnice, záchranáři a další složky IZS byly navzájem informovány, proto jsme stálou pracovní skupinu krizového štábu přizpůsobili současným podmínkám. O dalších krocích v případě rapidního zhoršení stavu v regionu bude jednat krizový štáb,“ informoval hejtman Jiří Štěpán.

Krizový štáb je pracovním orgánem kraje pro řešení krizových situací. Předsedou krizového štábu je hejtman. Krizový štáb kraje tvoří bezpečnostní rada kraje a stálá pracovní skupina. Krizový štáb kraje plní úkoly stanovené krizovými opatřeními a navrhuje opatření hejtmanovi kraje.

V rámci IZS jsme připraveni rozvézt ochranné pomůcky na školská zařízení tak, jak určí ústřední krizový štáb. V tuto chvíli ale v našem kraji na základě rozhodnutí hygieny zůstanou školy otevřené,“ doplnil hejtman.

Naposledy pracovní skupina krizového štábu pracovala na jaře během první vlny epidemie. Jejím hlavním úkolem byla distribuce a nákup ochranných prostředků.

V nemocnicích v Královéhradeckém kraji je aktuálně 51 hospitalizovaných pacientů s covid-19. K 2. říjnu bylo v regionu 1031 aktivních případů nákazy. Nejvíce zasažený je okres Náchod, kde hygienici uvádí 404 potvrzených případů.