V Hradci Králové se oceňovali nejúspěšnější sportovci loňského roku

25. 9. 2020 Autor: Jiří Klemt

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové bylo dějištěm již jedenáctého vyhlášení ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje 2019. Mezi vítězi v deseti kategoriích je například silniční cyklista Jan Bárta či skibobista Dominik Harnach. V kategorii sportovních kolektivů triumfovaly Hradecké lvice nebo kata tým juniorek Spartaku Hradec Králové.

V Hradci Králové se oceňovali nejúspěšnější sportovci loňského roku

Výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec Královéhradeckého kraje 2019

Jednotlivci dospělí

1. Jan BÁRTA Elkov Author Cycling Team Hradec Králové , cyklistika silniční

2. Lucie CHARVÁTOVÁ SKP Kornspitz Jablonec n.N., lyžování biatlon kolečkové lyže

3. Tomáš NÝDRLE ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba-broky skeet

4. David KOSTELECKÝ ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba-broky trap

5. Stanislava PRECLÍKOVÁ Skibob klub Dobruška, skiboby

6. Barbora BUKÁČKOVÁ SK Karate Spartak Hradec Králové, karate

7. Martina ELHENICKÁ TJ Lokomotiva Trutnov, plavání

8. Vít MÜLLER TJ Sokol Hradec Králové, atletika

9. Lukáš HODBOĎ TJ Sokol Hradec Králové, atletika

10. Denisa KOSOVÁ OK 99 Hradec Králové, orientační běh

Jednotlivci mládež

1. Dominik HARNACH Skibob klub Dobruška, skiboby

2. Martin FLORIÁN TJ Jičín, atletika

3. Jakub CHALOUPSKÝ OK 99 Hradec Králové, orientační běh

4. Matěj TUMA Sportcentrum Jičín , orientační sport na kolech MTB

5. Lucie HERZÁNOVÁ TJ Černožice, rychlostní kanoistika

6. Jakub BĚLÍK TJ Sokol Hradec Králové, atletika

7. Zdena BLAŠKOVÁ SK Dobré, stolní tenis

8. Aneta VACKOVÁ MONA Náchod, mažoretkový sport

Jednotlivci mládež

1. Dominik HARNACH Skibob klub Dobruška, skiboby

2. Martin FLORIÁN TJ Jičín, atletika

3. Jakub CHALOUPSKÝ OK 99 Hradec Králové, orientační běh

4. Matěj TUMA Sportcentrum Jičín , orientační sport na kolech MTB

5. Lucie HERZÁNOVÁ TJ Černožice, rychlostní kanoistika

6. Jakub BĚLÍK TJ Sokol Hradec Králové, atletika

7. Zdena BLAŠKOVÁ SK Dobré, stolní tenis

8. Aneta VACKOVÁ MONA Náchod, mažoretkový sport

9. Jan BALÁČEK Skibob klub Dobruška, skiboby

10. Jakub KOSTELECKÝ ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba-broky skeet

Kolektivy dospělí

1. Hradecké lvice družstvo žen, TJ Sokél Hradec Králové , basketbal

2. Družstvo muži ELH HC Mountfield Hradec Králové, lední hokej.

3. Družstvo ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba-skeet

Kolektivy mládež

1. Kata team juniorky, SK Karate Spartak Hradec Králové, karate

2. Družstvo starších žákyň TJ Sokol Hradec Králové, basketbal

3. Družstvo starších žáků Slavia Hradec Králové, volejbal

Trenéři profesionální a úvazkoví

1. Mgr. Petr LUŠTICKÝ ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba

2. Bc. Tomáš BŘEŇ+Ing. Pavel POKORNÝ TJ Lokomotiva Trutnov, plavání

3. Anna MERENUSOVÁ MONA Náchod, mažoretkový sport

Trenéři a instruktoři dobrovolní

1. Michal ŘEHÁČEK TJ Nová Paka, plavecké sporty

2. Ing. Růžena RYGLOVÁ TJ SPV Malšovice-HK, sport pro všechny

3. Karel BALÁČEK Skibob klub Dobruška, skiboby

4. Lukáš DOLEŽAL Borský klub lyžařů Machov, lyžování

5. Mgr. Adam KŘEHKÝ Sports Team Rychnov n.Kn., plavání

Handicapovaní sportovci

1. Tomáš PEŠEK SSK Třebeš-Hradec Králové, sportovní střelba

2. Aleš KISÝ SK Nové Město nad Metují, atletika-vrh koulí

3. Jakub NOSEK SK Nové Město nad Metují, atletika

4. Denisa MACUROVÁ SK Integra HK, lyžování+stolní tenis

5. Martin CHALOUPSKÝ SK Nové Město nad Metují, lukostřelba

Jednotlivci ze sportovních družstev a kolektivů

1. David KOLLÁTOR Slavia Hradec Králové, volejbal

2. Filip FIRBACHER FC Hradec Králové, fotbal

3. Jakub NAAR + Tomáš PERIČKA HC Mountfield

Mimořádný sportovní výkon a reprezentace kraje

Ivan BURKERT Hradec Králové, cyklistika na vysokém kole-ČR, Evropa

Michal SLANINA SKP Delfín Jičín, dálkové plavání: La Manche MČR, ČP , zimní plavání

Daniel POLMAN Ultra Paka Racing Team, ultra dlouhé cykl.závody a jízdy

Zlatí medailisté na letní ODM

Mikuláš Rudolf Cogan TJ Jičín+TJ Nová Paka, plavání 6x zlatá

Antonín Hron BK Krkonoše, biatlon 2x zlatá

Tereza Bischofová Lokomotiva Trutnov, plavání 1x zl.1x stř.

Eliška Polonská Spartak Vrchlabí, biatlon 1x zl. 1x stř.

Mladší žáci výběru Královéhradeckého kraje, stolní tenis

Osobnosti krajských sportovních organizací

Zdena ČERNÁ Lokomotiva Borohrádek, sport pro všechny

Josef DONÁT Autoklub ČR Královéhradecký kraj, Caravan Club Hradec Králové

Kamil GUZEK SK Karate Spartak Hradec Králové, karate

Ladislav NOVÁK Klub Českých turistů, značkaři

Miroslav TLAMKA Apache Lokomotiva Trutnov, cyklistika

Foto: Lubomír Douděra

Fotogalerie