Novopacké cukrářky opět ve světě zazářily

25. 2. 2020 Autor: Martina Svatoňová

Skvělý úspěch zaznamenaly cukrářky krajské střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky. Na nejstarší kulinářské soutěži, Světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA, získaly v konkurenci 73 zemí světa nejvyšší ocenění, a to tři zlaté medaile. Soutěž se koná jednou za čtyři roky a tentokrát proběhla 17. února v německém Stuttgartu.

„Cukrářky potvrdily, že naše novopacká škola patří v gastronomických oborech mezi špičku nejen v rámci celé republiky, ale že je schopna výborně reprezentovat školu a kraj na celosvětových soutěžích a drží krok s mezinárodní konkurencí. Určitě je to dobrá vizitka vedení školy, práce pedagogů i kvality odborného školství Královéhradeckého kraje,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za gesci školství a přidává poděkování učitelům, mistrům odborného výcviku, kteří se snaží žákům předat co nejlepší profesní vědomosti a dovednosti.

Do soutěže škola přihlásila celkem tři soutěžící, učitelky a žákyně školy, se třemi soutěžními exponáty. Učitelka odborného výcviku Eliška Hebká si připravila exponát „Game over“ podle námětu PC hry Mario (Mario na svém drakovi Yoshim vs. oběť masožravka). Nedávná žákyně a dnes už také učitelka odborného výcviku Barbora Šimůnková soutěžila s modelem „Vzhůru do oblak“ opět podle pohádkové předlohy. Třetí soutěžící, tradiční účastnice světových soutěží, žákyně Aneta Růžková si připravila vlastní kompozici „Osobnosti Johnyho Deppa“.

„Naše škola je úspěšná na různých odborných soutěžích a výsledek této olympiády navýšil počet medailí ze světových soutěží na 19, a z tohoto počtu je 8 zlatých,“ komentuje úspěchy školy ředitel Petr Jaroš. Dodává, že škola se také zapojuje do různých projektů, které ještě více zlepšují a zkvalitňují výuku.

„Chceme naše žáky co nejlépe připravit na jejich profesní život, a proto se účastníme například projektů Erasmus, využíváme zdroje z projektů Fondů EHP a Norska, Integrovaného regionálního operačního programu i krajských projektů,“ doplňuje ředitel Jaroš.

Novopacká škola nabízí teoretickou přípravu a odborný výcvik v oborech ukončeným výučním listem cukrář, pekař, kuchař-číšník, krejčí, truhlář a také studium oborů, které jsou ukončené maturitní zkouškou, a to hotelnictví. Škola otevřela obor zakončený výučním listem sladovník-pivovarník, o jehož absolventy už projevily zájem tradiční pivovary.

V letošním školním roce ve škole studuje 374 žáků, oproti loňskému roku to je nárůst o 46 žáků.

Fotogalerie