LDN v Hradci Králové obnoví návštěvní hodiny. Lidé se před návštěvou budou muset objednat

20. 8. 2020 Autor: Dan Lechmann

Léčebna dlouhodobě nemocných Hradec Králové plánuje od pondělí 24. 8. obnovit návštěvní hodiny. Lidé budou moci hospitalizované pacienty navštívit v pondělí, středy a soboty vždy od 14 do 16 hodin. Před návštěvou se budou muset objednat.

K dočasnému zrušení návštěvních hodin přistoupila hradecká LDN v druhé půlce července kvůli prevenci před šířením nákazy covid-19. Návštěvy znovu povolí, pokud se situace v kraji výrazně nezhorší.

Přistoupili jsme k obnovení návštěvních hodin za předpokladu, že návštěvy budou dodržovat všechna hygienická a protiepidemická opatření. Lidé budou moci k pacientům maximálně po dvou. Před návštěvou jim personál léčebny změří tělesnou teplotu a vyzve k vyplnění dotazníku. Bude samozřejmě povinné mít po celou dobu nasazenou roušku. Po návštěvě proběhne dezinfekce pacientova lůžka a okolí,“ informoval náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Návštěvní hodiny budou probíhat v pondělí, středy a soboty od 14:00 do 16:00. Lidé se před návštěvou budou muset telefonicky objednat na čísle 495 070 244 ve všední dny mezi 12:00 a 14:00. Další informace jsou na webových stránkách www.ldnhk.cz.

Královéhradecký kraj nadále patří k regionům s nejnižším výskytem nákazy. Doteď se koronavirus prokázal u 428 jeho obyvatel.