Krajský úřad zaregistroval do krajských voleb 12 subjektů

17. 8. 2020 Autor: Sylvie Velčovská

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 13 politických stran, hnutí a koalic. Jednu kandidátní listinu musel krajský úřad odmítnout z důvodu opožděného podání. Celkem tři volební strany provedly do 3. srpna na kandidátní listině změny, které spočívaly v doplnění kandidátů či změně v jejich pořadí.

„Rozhodnutí o registraci kandidátní listiny a rozhodnutí o odmítnutí kandidátní listiny jsme zaslali těm subjektům, které jsou oprávněny domáhat se proti rozhodnutí ochrany u soudu. Současně jsme vyvěsili rozhodnutí na úřední desku krajského úřadu. Za doručené se rozhodnutí podle zákona o volbách do zastupitelstev krajů považuje třetím dnem ode dne vyvěšení na úřední desce. Dotčené subjekty mají právo domáhat se do dvou dnů od doručení rozhodnutí ochrany u příslušného soudu,“ řekla vedoucí oddělení vnitřní správy krajského úřadu Štěpánka Blažková.

Do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje se volí 45 členů. Na kandidátních listinách může být až 50 kandidátů.

Bližší informace k nadcházejícím krajským volbám, například informace k výkonu volebního práva, vydávání voličských průkazů či k jednotlivým volebním úkolům včetně volebního harmonogramu, naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR www.mvcr.cz/volby.

Seznam politických stran, hnutí a koalic, které podaly kandidátní listinu

Typ

Název politické strany/politického hnutí/koalice

Zkratka

politická strana

Česká pirátská strana

Piráti

politická strana

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

politická strana

Komunistická strana Čech a Moravy

KSČM

politická strana

ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty

Rozumní

politická strana

Volte Pravý Blok - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie a hlubokého národního, duchovního a mravního obrození VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! - ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI K VOLBÁM, ale - pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni - NEVOLIT ŽÁDNOU PARLAMENTNÍ TUNEL - STRANU vládnoucí (post) komunistické RUSKO - ČESKÉ totalitní FÍZLOKRACIE a jejich likvidační protinárodní politiku ČÍM HŮŘE, TÍM LÉPE!!! - jenž žádá o volební podporu VŠECHNY ČESKÉ OBČANY a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!! Nevěříte-li na pokoru u popravčí káry, zdá-li se vám naše kandidátka málo dokonalá nebo postrádáte-li na ní zástupce své obce nebo města a přitom MÁTE ODVAHU v této válce Lidí Dobra s vládnoucími Lidmi Zla povstat z jimi naordinovaného občanského bezvědomí, kterým nás ničí a dnešní DEMOKRATURU, SKRYTOU TOTALITU a OTROKÁŘSTVÍ VYŠŠÍHO ŘÁDU zásadním způsobem změnit, KANDIDUJTE ZA NÁS!!! Kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, PO BOX 595, 170 00 Praha 7

Volte Pravý Blok www.cibulka.net

politické hnutí

ANO 2011

ANO

politické hnutí

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

SPD

politické hnutí

Trikolóra hnutí občanů

Trikolóra

koalice

Koalice pro Královéhradecký kraj – KDU-ČSL – VPM – Nestraníci(koalice složená z politické strany KDU-ČSL, politické strany Volba pro město a politického hnutí Nestraníci)

KDU-ČSL + VPM + NK

koalice

Občanská demokratická strana + STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a VÝCHODOČEŠI (koalice složená z politické strany Občanská demokratická strana, politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a politického hnutí VÝCHODOČEŠI)

ODS + STAN + VČ

koalice

Spojenci pro Královéhradecký kraj (koalice složená z politické strany TOP 09, politického hnutí Hradecký demokratický klub a politické strany Liberálně ekologická strana)

TOP 09 + HDK + LES

koalice

SPOLU PRO KRAJ – Osobnosti kraje, ČSSD a Zelení (koalice složená z politické strany Česká strana sociálně demokratická a politické strany Strana zelených)

ČSSD + Zelení