Krajský úřad od pondělí omezí úřední hodiny

12. 10. 2020 Autor: Dan Lechmann

Lidé budou moci od pondělí 12. 10. navštívit Krajský úřad Královéhradeckého kraje jen v omezené době – v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 11 do 16 hodin. K tomuto kroku úřad přistoupí z důvodu minimalizace šíření nákazy covid-19.

Vedení kraje před návštěvou úřadu doporučuje daného zaměstnance nejprve kontaktovat na dálku prostřednictví telefonu nebo e-mailu. „Pokud je nezbytná osobní přítomnost uvnitř budovy úřadu, prosíme všechny, aby důsledně dodržovali hygienická opatření, dezinfikovali si ruce a především, aby měli zakryté dýchací cesty,“ sdělila ředitelka krajského úřadu Ivana Křečková.

Upravené úřední hodiny budou platit jak pro návštěvu úřadu, tak pro návštěvu podatelny, pokladny a CzechPointu, které budou k dispozici ve stejný čas – v pondělí od 8 do 13 hodin a ve středu od 11 do 16 hodin.

Omezení úředních hodin se neuplatní ve výjimečných případech, kdy by hrozilo omezení činnosti krajského úřadu nebo nepřiměřeně omezilo práva klientů z řad veřejnosti.

Vstup do svého sídla kraj pro veřejnost naposledy omezil v polovině března. Přístupná pro veřejnost zůstala tehdy podatelna a lidé mohli úředníky kontaktovat po telefonu nebo skrze elektronickou poštu.