Kraj na opravy školských zařízení vyčlenil rekordní částku, práce pokračují i o prázdninách

17. 8. 2020 Autor: Lukáš Vaníček

Královéhradecký kraj v letošním roce investuje do škol, které zřizuje, přes 200 milionů korun. Tyto finance byly vyčleněny z Fondu rozvoje a reprodukce (FRR) Královéhradeckého kraje a uhradí náklady na 45 naplánovaných akcí. Během prázdnin projde stavebními úpravami osm školských zařízení.

„Stavební úpravy a rekonstrukce máme naplánované na celý rok, snažíme se ale co nejvíce z nich nasměrovat do období školních prázdnin, aby práce nerušily a neomezovaly výuku. Během letošního léta se uskuteční deset projektů v osmi školských zařízeních za téměř 27 milionů korun. Mezi nimi je například rekonstrukce rozvodů a elektroinstalací v broumovském gymnáziu. Rozpočet této akce je nastavený na 3,6 milionu korun,“ uvedla náměstkyně pro školství a kulturu Martina Berdychová.

Mezi další opravy, které se uskutečňují během letních prázdnin, je například rekonstrukce sociálního zařízení v budově školy a tělocvičně hradecké „Vocelovky“. Rozpočet této rekonstrukce je naplánovaný na více než šest milionů korun. Dále se rekonstruuje plynová kotelna v budově Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice v Riegrově ulici, náklady na tyto opravy jsou rozpočtovány na částku 3,4 miliony korun. Ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole v Rychnově nad Kněžnou pak kraj plánuje za rekonstrukci plynové kotelny a výměnu podlah utratit více než dva miliony korun.

„Z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje plánujeme v letošním roce zaplatit více než 200 milionů korun za rekonstrukce v krajských školních zařízeních. Tato částka je rekordní, před několika roky byl rozpočet na opravy budov škol z FRR jen 30 milionů. Podařilo se nám ho postupně a ve školách to začíná být vidět,“ dodala náměstkyně Berdychová.

Fotogalerie