Informační centra hodnotila nejistou sezónu

21. 9. 2020 Autor: Lukáš Vaníček

Setkání turistických informačních center (TIC) z Pardubického a Královéhradeckého kraje hostil letos Pardubický kraj v areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Pracovníci východočeských „íček“ se sešli, aby zhodnotili letošní sezónu a zároveň zkoordinovali plány do budoucna.

Informační centra hodnotila nejistou sezónu
Radní Pardubického kraje René Živný a Královéhradeckého kraje Pavel Hečko na setkání turistických informačních center v Kladrubech.

Vlivem vládních opatření proti šíření pandemie koronaviru začala turistická sezóna v letošním roce velmi nejistě. Teprve na začátku léta začala naplno. Pocítila to v návštěvnosti i informační centra, která jsou mnohdy prvním místem, kam návštěvník v nové destinaci zavítá.

„Z většiny míst jsme slyšeli, že letos sice ubylo zahraničních turistů, ale o to více bylo těch domácích,“ uvedl René Živný, radní Pardubického kraje pro sport, cestovní ruch a volnočasové aktivity.

„Velmi si vážím práce zaměstnanců TIC, kteří jsou v každodenním styku s turisty a kteří přístupem a informovaností mohou velmi ovlivnit dojem a spokojenost zákazníka. Velká část zaměstnanců TIC jsou srdcaři, kteří svoji práci vykonávají nejen zodpovědně, ale také s velkou dávkou nadšení. I proto jsem přesvědčen, že je smysluplné síť TIC v kraji finančně podporovat dotačním titulem, v kterém rozdělujeme na základě žádostí celkem 1,6 milionu korun,“ dodal René Živný.

S tímto názorem se shoduje i radní Královéhradeckého kraje Pavel Hečko, který má v gesci cestovní ruch a také se tohoto setkání aktivně účastnil: „ Několikrát jsem se osobně přesvědčil, jak jsou turistická informační centra pro turisty důležitá a nelze je nahradit pouze informacemi z webových stránek. Vážím si všech, kteří trpělivě a s úsměvem radí a doporučují turistům, co v našem regionu navštívit a zažít.“

Setkání pracovníků cestovního ruchu bylo doplněno i odbornými přednáškami, např. o místních poplatcích z pobytu, kde došlo k velké změně novelou zákona s účinností od 1. ledna 2020.